Skocz do zawartości

[112L] Restart - pytań kilka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po nowym roku (myślę, że w połowie stycznia) zamierzam zrobić restart swojego maleństwa. Wszelkie dane techniczne zawarłem w tym wątku http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=40317.

 

Planowany typ zbiornika:

- rośliniak na ziemi z dużą obsadą

 

Planowana obsada:

- 20 x Razbora borneańska

- 1+1 Pielęgniczka ramireza

- 5++ Kirysek karłowaty

- krewetki babaulti

 

Planowane podłoże:

- 4-5cm warstwa ziemi bez torfu a w niej kilka kulek gliniano-torfowych

- 1 cm warstwa Akadamy jako ekran przechwytujący nadmiar micro/makroelementów oddawanych przez spodnią warstwę ziemi.

- bazalt o ziarnistości 2-4mm jak na obrazku

- plaża z bazaltu o ziarnistości 0,5-1mm lub 1-2mm jak na obrazku

- lupki (te szare trójkąty i kwadraty)

Dołączona grafika

 

No i pytania:

- czy dobrym pomysłem jest HT na ziemi? Jeżeli nie to dlaczego?

- czego się ustrzegać przy zakładaniu ziemiaka? Przeczytałem chyba wszystkie tematy o LT ale niewiele jest takich, które opisują HT na ziemi - a jak już się pojawią to brak w nich konkretnych odpowiedzi (czyt. spam :))

- chyba najważniejsze pytanie - jaką florę polecacie do takiego zbiornika?

 

Na razie to chyba wszystkie dręczące mnie pytania ;P

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na aqwa od początku powinieneś się zorientować w jakich warunkach w naturze żyją ryby,które chcesz trzymać i jaki tryb życia prowadzą.To,co dla nas jest egzotyką,czasami dla ryb może być udręką,rybki mogą walczyć o terytorium,lub nie najlepiej czuć się w danych warunkach z gatunkami,dla których cały biotop będzie znośny.Ramireza i kirys to nie najlepszy pomysł,natomiast sam projekt zbiornika całkiem,całkiem,pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

 

Co do podłoża, myślałem o gotowym substracie ale chciałem zacząć przygodę z ziemią. Tym bardziej, że mam zamiar zrobić dość wysoki pagórek a co za tym idzie koszt substratu wyniósłby ~100-150 zł. Za ziemią już się rozglądałem i w castoramie mają ją w 10l workach (ziemia bez nawozów i torfu).

 

Miałem już kiedyś kiryski i ramirezy w jednym akwa i nie zauważyłem jakiejś szczególnej agresji chyba, że podczas tarła ale wtedy nawet najbardziej potulne rybki stają się agresywne. Zauważyłem również, że ryby trzymane razem od "pisklaka" nie tylko nie atakują się nawzajem ale pływają razem jak jeden gatunek.. :) Bardziej martwi mnie połączenie ramirez z razborami - nigdy nie miałem tych rybek i to w takiej ilości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...