Skocz do zawartości

Jakie nawozy do typowo roślinnego?


ariz_ona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiesz na ziemię ogrodową??

 

 

Gnijąc wydziela dość długo składniki.

 

 

 

Po kilku dniach znowu dokup roślinek i je powsadzaj. Możesz coś pozmieniać w układzie roślin. Co się wtedy może stać?

 

No własnie co według Ciebie?

 

Bo jak dla mnie to mogą się ukorzenić albo nie, mogą zgnić albo nie itd.

 

 

 

Nie zawiera azotanów i fosforanów

Działa przynajmniej przez 3 lata

Znalezione na wielu aukcjach i kilku forach. Mowa o JBL AquaBasis

 

 

Zawiera glinę, która działa jak depozyt substancji odżywczych, wiążąc ich nadmiar, który jest uwalniany w razie potrzeby.

 

 

Wiem, że glina absorbuje substancje odżywcze czyli ja rozumiem to tak, że jak będę lał nawozy do wody to w podłożu będą się zatrzymywać i w razie czego jak zabraknie w wodzie to zaczną uwalniać.

 

 

 

 

 

 

 

Czyli z tego co ja na obecną chwilę wiem to samo podłoże może działać przez 3 lata tylko wtedy gdy będziemy nawozić również nawozami płynnymi.

 

Bo jeśli damy samo podłoże to rośliny to wyciągną szybko ale jeśli damy jeszcze nawozy w płynie to to się rozłoży i według mnie wytrzyma 3 lata.

 

 

 

Stosował ktoś te ustrojstwa i może się wypowiedzieć na temat długości ich działania bo na dobrą sprawę lepiej by było kupić za 4 zł 40 sztuk kulek glinianych i masz to samo.

 

Co to za forma pisania postów? Zrób może 10 cm odstepy, tak by jeden post zajął całą stronę :zamieszany: . Pisz linijka pod linijką. Większe odstępy tylko w razie zwrócenia uwagi na jakiś tekst. Na przyszłość- Ostrzeżenie.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem z ziemią ogrodową nie miałem styczności w akwariach także się nie wypowiem.

 

Jak zruszasz Amazonię to nie, że roślinki zgniją. Do wody przedostanie się tyle pierwiastków, że masz wysyp brunatnic. Mocniej wlewaj wodę to czeka Cię to samo. Zruszaj w ten sam sposób substrat to masz lekkie kolonie zielenic a po 4 miesiącach prawie nic. Więc czym się różni substrat od Amazonii? Ja już to sprawdziłem i musiałem restart zrobić. Nie dość, że brunatnicie, okrzemki to jeszcze inne zielenice. Przy substracie tego nie miałem ani w 60 litrach ani w 160. 600 litrów zalewałem dwa razy, bo nie sądziłem, że amazonia wydziela do wody tyle pierwiastków.

 

To, co pisze na aukcjach i niektórych forach ma różne odzwierciedlenia. Ja się tym nie sugeruje i w żadnym wypadku takich bzdetów nie czytam. Mam problem to idę do znajomego akwarysty.

 

A ja nie wiem czy glina absorbuje nawozy. U mnie tego nie widać. Marnieją to marnieją, mimo że stosuję całą serię EasyLife. Daję kulki nawozowe i po tygodniu rośliny odżywają. Ale nawozy w płynie i te pod żwirek się uzupełniają to jest jedność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to ja sam już nie wiem co z tymi substratami.

Amazoni nie dam bo nie mam kasy na podłoże do akwa 200l, a chciałem właśnie JBL,a tzn. 5l AquaBasis + wierzchnia warstwa 25l Manado ale teraz już się pogubiłem bo jedni piszą, że trzyma długo, a Ty, że krótko :zamieszany:

A orientujesz się czy jeśli bym wymoczył AquaBasis od JBL'a w solach to by się uzupełnił podobnie do Amazoni czy raczej nie?

Niektórzy tak robią jak stawiają akwa na kocim żwirze bo tam też jest glina.

Masz jakiegoś sprzedawce od kulek czy sam robisz?

Jak co to prosiłbym o PW.

 

PS. Ty pisałeś o produkcie JBL Aqua Basis czy Manado?

Mogę prosić GG?

 

To samo co powyżej. Poprawiam, ale po raz ostatni.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...