Skocz do zawartości

Jak obniżać GH ???


MrPeter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przybliż mi co oznaczają 4 fioletowe kwadraciki na Twoim teście, bo akurat tak się złożyło że wyjątkowo nie mam takiego pod ręką. Chodzi mi o dokładną wartość w stopniach.

 

I tak, widziałem post przed edycją. Dobrze kombinujesz, w tej okolicy gdzie pisze jak zbijać PH, masz jak zbić twardość. To jest nawet w pewien sposób powiązane! ;)

 

Link:

search.php

To wszystko jest na forum...nawet mamy podklejony temat o tym, w dziale na logikę odpowiadającym Twojemu problemowi. Do dzieła, dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

No, mówiłem coś o dokładności testów paskowych? :D

Zobacz, przykładowo, neon lubi miękką wodę, naskalnik twardą. Test mierzy parametr w jakimś zakresie i przy takiej samej wodzie, nawet gdy będą atakowały Cię zielone kwadraciki, to niekoniecznie znaczy że woda będzie ok dla danego gatunku.

 

Twardości nie znamy, więc jej nie zmieniamy, ot co. ;)

Zbieraj na testy kropelkowe. Nie masz tam altumów F0, nawet jeśli w rzeczywistości twardość jest troszkę za duża [a tak wcale być nie musi] to nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test widzę że jbl'a czyli w miarę dokładny.

Dlaczego jak pisze w instrukcji obsługi że należy zamoczyć go w wodzie na 2-3 s trzymasz go 5s:?: Następnym krokiem jest oczepanie go z nadmiaru wody. Powiedzmy 2 ruchy paskiem starczy. Później odłóż go na 1minutę i sprawdź wynik. Dodam od siebie jak przejedziesz paluchem kwadracik od GH to zmieni kolor na fiolet.

Także przeczytaj instrukcję obsługi jeszcze raz, lub niech ktoś ci przeczyta i zastosuj się do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...