Skocz do zawartości

Szukam dobry filtr kubełkowy do 112l


blausebol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że bylo wiele podobnych tematów ale jest zbyt wiele filtrów i nie wiem co wybrać.

Posiadam obecnie filtr Aquael Fan 2 Plus (nie polecam) który regularnie zapycha się co tydzień i nadszedł czas na zmiane.

Szukam czegoś do 300 zł mam pare modeli na oku może wy mi doradzicie co wybrać :?:

 

To są filtry które mnie interesują.

Elite Crystal Flo 60

JBL Cristal Profi e900

Aqua Szut Aqua Silent 4

AquaEl Unimax 250

Tetra Tec Ex 700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posiadam filtr Tetra EX 700 i jestem bardzo z niego zadowolony. Praca wydaje mi się cicha, wydajność oraz dostęp do wkładów jest dla mnie odpowiednia.

Miałem okazje testować również filtr AQUA NOVA NCF-1000, gdzie po teście byłem bardzo z niego zadowolony. Po nowym roku na pewno postawie zbiornik na tym filtrze. Pomino wielu opinii negatywnych, dotyczących wycieków z tych filtrów, przez okres 3 miesięcy nie zaobserwowałem żadnego problemu. Dużą zaletą tego filtra jest jego cena względem wydajności.

 

Mareczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam filtr hw 304a bez lampy uv i jestem z niego bardzo zadowolony jest tani cichy prawie nie słyszalny no i duza moc przepływu wody . polecam ci tak i sam filtr pozdrawiam

304A to się nadaje do 600l...filtracji nigdy za wiele, ale jak ma na coś markowego co da sobie i tak z dużym zapasem radę, to nie trzeba przesadzać. ;)

 

O większości tych filtrów informacje już są na forum, np. w temacie "mój filtr w praktyce" [ viewtopic.php?f=8&t=22675 ] i innych takich jak ten. Poszukaj trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 54l Tetre ex700 i jestem bardzo zadowolony bo filtr naprawdę daje rade, chociaż słyszałem ze za Terre się słono przepłaca. Budżet masz spory tak że możesz śmiało brać Tetre, JBL-a czy Unimaxa. Przypuszczam że w 112l nie odczujesz różnicy pomiędzy tymi filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam filtr hw 304a bez lampy uv i jestem z niego bardzo zadowolony jest tani cichy prawie nie słyszalny no i duza moc przepływu wody . polecam ci tak i sam filtr pozdrawiam

304A to się nadaje do 600l...filtracji nigdy za wiele, ale jak ma na coś markowego co da sobie i tak z dużym zapasem radę, to nie trzeba przesadzać. ;)

 

O większości tych filtrów informacje już są na forum, np. w temacie "mój filtr w praktyce" [ viewtopic.php?f=8&t=22675 ] i innych takich jak ten. Poszukaj trochę.

Dzięki ciekawy temat. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja

 

No ja proponuje tak jak Sławek już Ci powiedział JBL.

 

Sam mam JBL po długi namysłach, przeglądaniach netu i prezentacjach sprzedawców zdecydowałem się właśnie na JBL e1501.

 

Więc bierz e900 albo e901

 

Ja nawet miałem chwilę zwątpienia i prawie miałem łzy w oczach bo myślałem że popełniłem błąd. Zachciało mi się nagle EHEIMA bo i podczas prezentacji jego budowa mi się spodobała jak również wiele osób stosuje/używa filtry tej marki.

 

Ale powiem że JBL spisuje się znakomicie jak również jego kultura pracy jest odpowiednia (cichy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam unimax 250 do 126 L posiadam go od jakiegoś tygodnia też miałem dylemat unimax czy jbl wybrałem unimax i jestem zadowolony w 100 % kupiony na allegro , niezła wydajność duża objętość filtra sporo miejsca na wkłady no i bezgłośna praca u mnie nie słychać go nawet z odległości 40 cm mniej więcej w takiej odległości mam głowę od filtra gdy śpię . Ale wybór należy do Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bylo wiele podobnych tematów ale jest zbyt wiele filtrów i nie wiem co wybrać.

Posiadam obecnie filtr Aquael Fan 2 Plus (nie polecam) który regularnie zapycha się co tydzień i nadszedł czas na zmiane.

Szukam czegoś do 300 zł mam parę modeli na oku może wy mi doradzicie co wybrać :?:

 

To są filtry które mnie interesują.

Elite Crystal Flo 60

JBL Cristal Profi e900

Aqua Szut Aqua Silent 4

AquaEl Unimax 250

Tetra Tec Ex 700

Za 300zl masz z przesyłka to http://allegro.pl/show_item.php?item=1926841333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...