Skocz do zawartości

Brzanka różowa problem z tarłem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z tarłem moich brzanek różowych odłowiłem je w 4 tyg. noszenia ikry i od tego czasu już 2 tygodnie (w sumie 6) nie mogę doczekać się tarła ... próbowałem świecić rano latarką... bez efektu ...samiczka jest tak gruba że ledwo pływa a samczyk ciągle ją podszczypuje po płetwach ... proszę o jakieś rady... słyszałem o jakimś środku chemicznym wywołującym tarło czy istnieje coś takiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chemia do brzanek-wystarczy odseparować parę na kilka dni. Woda na czas przed tarłem ok 20-21 st. a potem wpuścić samca wcześniej-np. wieczorem a samice od rana i podnieść temp. na 25 st i jeżeli w ciągu kilku godzin nie wypuści ikry tzn. że na 99% za długo ją już ma w sobie i raczej młodych nie doczekasz-bo samiec będzie robił to co do niego należy czyli ganiał samice oraz wyginał się wokół niej a i tak samica nie wypuści jajeczek. Do tarła najlepiej nadają się młode ryby-przynajmniej samice, które jak osiągną wielkość powyżej 5zł należy izolować od samców, bo wówczas gromadzi się ikra. Jeżeli dojdzie do 1 tarła to potem też należy systematycznie ryby wycierać gdyż ikra,która za długo zostanie w ciele samicy (i to jest pewnie przyczyna Twojego niepowodzenia) może spowodować bezpłodność ryby no i co za tym idzie brak reakcji na próbę tarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...