Skocz do zawartości

[112L] Jakie wybrac podłoże ?


banan007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie:

Jakie podłoże wybrać ( mogą być to warstwowe podłoża tylko bez przesady ,ponieważ ja nie jestem jeszcze zbytnio zaawansowany w akwarystyke)

do roślin:

-Valisneria spiralis(między korzeniami porośniętymi mchami taiwan moss) (korzeń japoński )

-Cryptocoryna(pomiędzy kamieniami porośniętymi mchami)

-Hygrophila corymbosa(pomiędzy kamieniami porośniętymi mchami)

-Echinodorus tenellus(trawnik)

-Ceratopteris thalictroides(3 plan)

-Ludwigia(3 plan)

-Alternanthera lilacina(3 plan)

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O typowych podłożach roślinnych zapomnij.

50zł, to kosztuje jeden worek dobrego substratu.

 

Żwir: byle nie bazalt, marmur, lub biało czarne mixy. Pod to siatka/moskitiera, a pod to ziemia ogrodowa. Opcja 2. Bez ziemi [i siatki...] + jakieś konkretne nawożenie słupa wody. Rośliny też będą równie ładnie rosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie odbiegajmy od tematu :)

Proszę mi wyjaśnić jaka ziemia ogrodowa i co i jak :)

Jestem poczatkujacy i prosze o wyjaśnienie .

Ja myslałem o :

na samym dole :

1.Aqua Art AquaSubstrate II+

A na to :

2.piasek kwarcowy (2cm)

A gdzie nie gdzie:

3. Shrimp Sand dla krewetek :)(oczywiście na samą góre .

 

Czy może tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział na moje pytanie...

Proszę o odpowiedź ,chodzi mi o 2 warstwowe podłoże.

Proszę o doradzenie :

Jakie podłoże na spód ,do nawożenia roślin

Na wierzch będzie jasny żwirek kwarcowy i podłoże dla krewetek .

Tylko proszę mi powiedzieć o tym podłożu na spód .. Do 50 zł na podłoże :) 50 zł ma wynieść cały spód a nie jeden worek :)

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko proszę mi powiedzieć o tym podłożu na spód .. Do 50 zł na podłoże :) 50 zł ma wynieść cały spód a nie jeden worek :)

Kolejny raz czytam ten ciąg myślowy i nadal nie mogę pojąć co ma tu być spodem a co podłożem, i za co chcesz zapłacić... ;)

Dla moich rozważań przyjmę pewne uproszczenie: podłożem "głównym" będzie żwir + krewetkowe coś (tego nie wliczasz w te 50 zł na dolny spód).

Do 112l w zupełności wystarczy jeden (nawet nieduży: 2,5 - 3l) worek substratu (bo tak się to nazywa). Za 50 zł możesz kupić nawet więcej: 5l JBL AquaBasis Plus lub 6l Filtus Floran Start. Ja w takim zbiorniku mam 2,5l AB+ i uważam że jest ok, syf się robi przy przesadzaniu - ruda zawiesina po całości, odradzam przy jasnym podłożu i ciągotach do grzebalnictwa.

Możesz też wybrać wersję drugą i zastosować coś w klimacie koncentratu JBL Florapol - tego będzie jeszcze mniej.

Jest tez wersja trzecia: nawóz dajesz miejscowo pod korzenie. Tu masz do wyboru tabletki, pałeczki, na kulkach gliniano-torfowych kończąc. Kompletny minimalizm.

W wersji najprostszej nawozisz w słupie wody bez dodatków do podłoża. Jakieś sole, indeksy, takie tam zawracanie glowy...

No to możesz się teraz zastanowić i wybrać wariant najlepszy dla twoich roślin.

 

PS. Ja bym sobie darował to podłoże krewetkowe i zrobił jednolite po całości (no chyba że masz jakąś ciekawą aranżację w planach i jest to niezbędne).

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Postanowiłem tak :

Warstwowo od dolnej szyby akwarium:

1.JBL AquaBasis Plus 5L

2.Manado (moje stare podłoże,którego mam około 5L)

3.Biały piasek kwarcowy + w niektórych miejscach wysypane profesjonalne podłoże dla krewetek.

 

 

Czy może tak być :)?

Pytania:

1.Czy przedzielać te warstwy podłoża jakąś siatką lub czymś?

2.Czy coś da jeśli tylko w niektórych miejscach będzie wysypane podłoże wspomagające rozwój i funkcje życiowe krewetek ?

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...