Skocz do zawartości

[27l]- ogólne aktualizacja


lays22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

oto moje akwa:)

1

2

3

4

 

Wymiary akwarium: 45cmx25cmx30cm

 

Wyposażenie:

-filtr kaskadowy Hanza Aquaristic HBL-301

- grzałka z termostatem 25W

- oświetlenie: moduł oświetleniowy Eco Lihht 8 000k PLANT

 

Obsada:

-flora: bacopy caroliniany, najasy, dużego heńka, hygrophile corymbosy, hygrophile polyspermy

- fauna: 6 szt krewetek, 3 neonki, 2 gupiki, 2 otoski

 

Parametry nieznane:)

 

Akwarium powstało dzisiaj, tzn dzisiaj robiłem reset:)

 

Do podłoża wsadziłem kilka kulek gliniano torfowych, mam nawóz FLORENA z żelazami i minerałami

 

No i czekam na wasze oceny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada również do zmiany. 3 neonki?? min.10-15 ale masz za mały zbiornik. Oddaj te 3 co masz. Otoski również oddaj to też ryby stadne, jedyne co tam zostaw to te gupiki jak już muszą być. Może, że bojka z samiczkami wpuścić ale jak dla mnie to 27l dla bojka też malutko no i krewetki nie były by zadowolone raczej:) Radził bym ci jednak przekształcić zbiornik na np. krewetkarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Minęło już ponad miesiąc od początku akwarium, rośliny się ładnie rozrosły jednak planuje coś zmienić w nim bo nie jest dobrze...

Dlatego piszę tutaj i mam nadzieję, że mi coś doradzicie aby to miało ręce i nogi:)

 

Wymiary akwarium: 45cmx25cmx30cm

 

Wyposażenie:

-filtr kaskadowy Hanza Aquaristic HBL-301

- grzałka z termostatem 25W

- oświetlenie: moduł oświetleniowy Eco Lihht 8 000k PLANT

- termometr

 

Obsada:

-flora: bacopy caroliniany, najasy, dużego heńka, hygrophile corymbosy, sagittaria

- fauna: 6 szt krewetek Babaulti, 2 RC, 2 helenki, 2 gupiki, 2 otoski

 

Parametry: temperatura 25stopni

 

Do podłoża wsadziłem kilka kulek gliniano torfowych, mam nawóz FLORENA z żelazami i minerałami

 

Wstawiam zdjęcia:

http://imageshack.us/photo/my-images/12/p180112200101.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/688/p1801122000.jpg/

na czerwono jest zaznaczony kokos obrośnięty mchem

 

 

Planuje zrobić aranżację tak jak na załączonym zdjęciu, tak zastanawiam się nad czarnymi kamykami jako podłożę a tu gdzie na rysunku jest "plaża" wysypać piaskiem i zrobić plaże:) może tak być czy inaczej byści rośliny ułożyli??

 

Dołączona grafika

Wymieniać podłoże czy zostawić to co jest??

Czy moje rośliny rosłyby w piachu?

Doradźcie mi co zmienić i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci robienie plaży z piasku odradził. Sam to przechodziłem i wyglądało to u mnie ładnie tylko przez miesiąc. Bardzo szybko podłoże z piaskiem Ci się pomiesza co już nie będzie wyglądać za ciekawie, dodatkowo krewetki i rybki też swoje muszą wydalić więc będziesz miał dodatkowo na nim czarne kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...