Skocz do zawartości

brązowienie liści lub osad


mstoerr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch miesięcy jestem właścicielem akwarium 112l. Podłoże JBL Manado 10kg moczone w ciepłej wodzie, żeby usunąc lekkie fragmenty żwirku i rozpuścić glinkę (wg wskazań na opakowaniu), pod nią warstawa JBL ProFlora Start ( wsypana bezpośrednio z pojemnika ) Korzeń Mangrowca wygotowany w zasolonej wodzie potem kilka razy w zwykłej. Filtr wewn Aquael Fan2 Plus, zewn JBL CristalProfi e 900 z wkładem ceramicznym i Micromec. Grzałka 75W. Temp wody 25 stopni. Oświetlenie 2x24W świetlówki Aquael T5 Sunny 6500K. Rośliny posadzone po dwóch dniach od założenia akwarium pierwsze odżywki Ferropol i Ferropol24 po 3 tygodniach. Od czwartego tygodnia wpuszczane rybki: jedna tęczanka kilka dni potem 4 platki ,a 2 dni potem 4 molinezje , po dwóch tygodniach zbrojnik i 10 neonków. Niby po kolei i starannie i klops:( Odkąd mam rybki choć może i bez związku częśc roslinek zaczeła mieć brązowe liscie pojawił się nalot tak jak na zdjęciach poniżej. Rośliny nadal rosną i pojawiają się nowe liście ale po jakimś czasie liście brązowieją. Czarny osad na trawie to chyba jakiś nalot bo po przetarciu można go zetrzeć. Czy ktoś wie co to jest i jak temu zaradzić.

Parametry wody NO2 = 0 NO3 = 20-30 MG/L, PH 7-7,2, KH 200 MG/L, GH 180 MG/L TEST API 5 in 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem.

Tylko u mnie sprawa wygląda trochę inaczej.

Mianowicie na początku liść rozwija się prawidłowo do momentu pełnego rozwoju,a potem zaczyna go pokrywać nalot.

Wygląda to jak swego rodzaju patyna,nijak nie idzie tego usunąć.

Nie pojawiają się "pędzelki" jak przy okrzemkach chociaż te też goszczą w akwarium i z nimi walczę już długo.

Denerwuje mnie to strasznie bo dbam o akwarium jak tylko potrafię.

 

Regularne podmiany wody po ok 20% 2x tyg woda odstana.

Oświetlenie 12h

CO2 bimbrownia od ok 3 tyg

Na przemian makro i mikro wieczorem.

Staram się usuwać ten nalot,ale to jest daremne.

 

Będę wdzięczny za porady i sugestie

 

Akwarium 45l otwarte

Oświetlenie 24w t5 belka

Filtracja Eheim Aquaball 130 24h/7

Testów do wody brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...