Jump to content

Filtr zewętrzny a tło strukturalne

martini13
 Share

Recommended Posts

Witam

Posiadam akwarium 112l

Filtr aquael turbo 650

Chcę zmienić filtr na HW-402B (lub jakiś inny cichy kubełek do 250zł ) i mam takie pytanie jak wprowadzić/przymocować rurki wej/wyj z tego filtra skoro mam tło strukturalne?

Na górze orginalna pokrywa a z tyłu 2 otwory.

Czy ktoś z was kombinował z tymi rurkami i tłe strukturalnym (może jakieś przedłużki/kolanka lub zasysanie włożyć za tło?)

Nie bierz HWB, tylko HWA. Lampa Ci do niczego nie potrzebna, a ta chińska jest...chińska. Nie warto dopłacać, a jak już chcesz w tym funduszu, to weź markowy kubeł bez lampy, albo weź HWA i zestaw testów, to się przyda dużo bardziej.

Nie wiem jak umiejscowione masz akwarium, czy stoi luzem, czy np. w rogu i z dwóch boków dolega do ścian. Ja mam właśnie tą ostatnią wersję i deszczownie z boku. Opcja żeby umieścić wlot/wylot za tłem, nie chodzi w grę. Woda będzie wtedy krążyła za plastikiem, a nie w całym akwarium. Albo wloty od boku, albo nożyk w dłoń, albo...spróbuj może wejdzie jak tło nie jest strasznie grube.

Nie chcę ciąć pokrywy, akwarium stoi 4cm z tyłu od ściany i po lewej jest szafa.

Prawdopodobnie jak zamówię filtr to będę musiał coś indywidualnie pomyśleć - albo jakaś przedłużka, albo wprowadzić wąż za tło, wywinąć i dopiero z za tła kolanko te oryginalne. Może ktoś miał podobny problem?

Co do filtra to jeszcze myślę , ważne żeby był cichy do 250 zł (żonie buczy?)

No, ok ja mam u siebie wlot za struktura a wylot z przodu akwarium w tym, ze w tle mam dwie dziury (Dosc spore) czyli cyrkulacja jest. Mam jeszcze filtr wewnetrzny... Czyli co, nie powinienem miec wlotu za struktora? Troche sie podlaczylem z tematem... No, a jezeli nie mialbym nic za tlem to nie dzialoby sie tam nic niepokojacego? A, druga strona medalu, to strasznie te rurki z przodu szpeca akwa...