Skocz do zawartości

Brązowy osad.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie osadu czy coś w tym rodzaju na liściach moich roślin w akwarium.Roślinka to hygrophila thailand. Od czego brązowieją liście? Mam ja od 10 dni i z dnia na dzień coraz bardziej jest to widoczne.

Akwarium 112l.

Rośliny-hygrophila thailand

Podłoże-żwirek kwarcowy

Parametry wody:

pH-6,8

TwO-7

TwW-4

NO2-0

NO3-25ml/l

post-1493-13685154596281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowie do końca ??? właściwie to takich tematów jest na forum ze 100 i na pewno ktoś tam wypowiedział się do końca ..................Wystarczy poszukać . To ze masz mało świtała nie znaczy ze za krótko świeci powinno go być przynajmniej 0,4 w na litr wody Do tego jak masz sztuczne rośliny to czemu się dziwisz ze masz glony Bo niby co ma zużyć substancje odżywcze z wody jak nie glony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadow2525 pisze

To ze masz mało świtała nie znaczy ze za krótko świeci powinno go być przynajmniej 0,4 w na litr wody Do tego jak masz sztuczne rośliny to czemu się dziwisz ze masz glony Bo niby co ma zużyć substancje odżywcze z wody jak nie glony...

Po pierwsze: Napisałem ze posiadam odpowiednie oświetlenie

Orginalne oświetlenie w akw. wymienione na świetlówki san+marin

i o ile mi wiadomo oświetlenie jest odpowiednio dobrane do litrażu akwarium. Oblicz sobie i na pewno wyjdzie twoje 0,4w

 

Po drugie:Nic nie pisałem ze mam sztuczne rośliny! Wręcz przeciwnie. Może zuzi xD tak napisała/napisał.Przeczytaj dokładnie zanim odpiszesz na post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiła się mętna bo było świeżo zalane, a nie dlatego że włożyłaś roślinkę. dojrzewająca woda mętnieje i to jest bardzo dobrze. źle jest natomiast jak wlewasz wode, wkładasz sztuczny krzaczek i wrzucasz rybkę. w takim wypadku nie ma pożytecznych bakterii rozprawiajacych się ze związkami azotu i nie zachodzą żadne procesy biochemiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz tam w tych 3 litrach tylko ślimaka czy coś jeszcze? bo jak masz jeszcze rybkę, to nie ma co dyskutować o roślince bo sie nie zmieści z tej prostej przyczyny że sama rybka już się nie mieści.

ślimak zależy jaki, ale jeśli go karmisz, to raczej nie zje rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiec co to jest? Glony? Jak temu zaradzić? A jeżeli ktoś mówi o świetle to niech się wypowie do końca! Bo u mnie średnio 12h na dobę jest.Orginalne oświetlenie w akw. wymienione na świetlówki san+marin

Ja uważam ,że są to okrzemki. Na roślinach powstaje gęsty , brązowy nalot który powodują glony. Powodem jest zbyt mało światła. Okrzemki zwalczać można tylko poprzez zwiększenie oświetlenia. Czasem okrzemki pokazują się zimą gdy dzień jest krótszy i mimo sztucznego światła jest o zbyt mało , późną wiosną czasem to zjawisko zanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest to kula ale niedługo zmnienie ją na akwa. mam w niej parkę gupików,ślimaka ampularie i żabę karlika szponiastego. W niej ryby mają dużo swobody.Jak chcecie przyślę zdjęcie.

 

Nie nie wysyłaj zdjęcia , sam opis jest szokujący, a co dopiero zdjęcie. 3 litry :shock: Ryby tobie jeszcze nie chorują i nie zdychają ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...