Skocz do zawartości

[240l] - grudniowe


Nemoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne moje akwarium dziś mniej więcej skończone....240l

Zalane 13 grudnia 2011

Akwarium : 240L 120x40x50

* Filtracja : JBL Crystal Profi e900

* Oświetlenie : 2 x 54 W T5 z odbłyśnikami (aquarell i 865), w przyszłości dołożę 1x24 W T5

* Ogrzewanie : 2x 100 W

* Podłoże : trochę substratu i żwirek bazaltowy 1-3mm

* Dekoracje : Kamień , Kokos , Korzeń

* Parametry wody : kranówa, ph 7,0

* Nawożenie : butla CO2

* Flora : , Nurzaniec , duży heniek, moczarka, i inne

* Fauna : zagadka - prawdopodobnie pielęgnice ( Akara z Maronii-para, Pielęgnica Elliota-para, zbrojnik, lub pielęgniczki: p.ramireza-para, p. kakadu-1+2, otoski 6, jakaś ławica (20 sztuk), zbrojnik, krewecie red cherry,

 

Proszę o info jeśli jeszcze jakieś roślinki rozpoznacie...taki Quiz :) i propozycje co do obsady lub wystroju....pozdrawiam

Wiem że pusto, wiem że tło a reszty nie wiem :) czekam na propozycje...

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś akwarium typowe, bazalt itd, ale jak najbardziej poprawne.

Głównym targetem wizualnym jak dla mnie jest teraz...tło. Dobre tło. ;)

Dosadź więcej sałaty, jak idziesz w kierunku holendra HT.

Zainwestuj w testy, warto.

 

Co do obsady, jak już łączyć neony, otosy [z pielęgniczkami, nie pielęgnicami] to nie po 6 czy 20 sztuk. 80 neonów i 20 otosków będzie już jakoś widać. ;)

 

PS: Link z sygnatury, znika. Nie reklamujemy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

2 tygodnie od zalania....roślinki troszkę podskoczyły, troszkę okrzemek się pojawiło ale też mam plagę nitek, prawdopodobnie od roślinek które kupiłem ale trudno poradzę sobie jakoś - na razie oświetlenie zmniejszyłem 7 do 5 godzin, troszkę mi skacze co2 bo w nocy jest 7,5 a w dzień do 7spada przez butlę i chyba będzie działała 24h, dodałem mały filtr wewnętrzny dla lepszego rozpuszczania co2 z dyfuzora, dodałem tło i już prawie jestem pewny co do obsady...będa pielęgniczki : haremik kakadu, para ramirezek, na dno para zbrojników (jakieś małe i coś w toń ale nie wiem co...tylko nie neony, nie razbory....

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

...miałem chwilę czasu więc kolejna mała aktualizacja...

Przyciąłem trochę roślinki żeby dodać do szkolnego akwarium, troszkę oddałem. Przybyło mi kilka roślin, niektóre się przyjęły niektóre nie. Skalary co jakieś 10 dni składają ikrę ale po 3 dniach już jej nie widać, za to ramirezki samiec który był tłamszony przez drugiego blue electric i z którym samica miała ikrę zamienił się rolami i niestety padł bo nagle bity stał się agresorem ale dziś zauważyłem coś miłego, w grotce dla zbrojników chowała się samiczka kakadu i dziś zauważyłem jak wyprowadza młode na spacer to mój pierwszy narybek kakadu:)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...