Skocz do zawartości

proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich bardzo serdecznie, jestem pierwszy raz na forum i potrzebuję fachowej porady.

Mianowicie od kilku dni dostałam powiedzmy w spadku akwarium z rybami. Osoba, która wcześniej się tym zajmowało już nie jest w stanie tego robić, zajmę się tymi rybkami z chęcią ale niestety nie mam doświadczenia, a chciałabym stworzyć im najlepsze warunki, wydaje mi się, że tych ryb jest o wiele za dużo jak na te akwarium, a mianowicie:

60l

obsada (głównie żyworódki)

6 gupików + 1 malusieńki gupik (3samce i 3 samiczki)dwie są na pewno kotne)

2 mieczyki parka

3 platki na moje oko 2 samce i 1 samica

2 danio takie różowe

2 molinezje black parka

4 żaby

1 glonojad

i jeszcze 2 rybki ale nie mam pojęcia co to jest kolega mi mówił, że to jakieś ryby farbowane chemicznie tetra color czy coś takiego.

 

poza tym:

filtr wewnętrzny z napowietrzaczem AQUA SZUT JUNIOR 500

grzałka z termostatem HIGH CLASS 75W

filtr i grzałka jeszcze na gwarancji

poza tym dużo żywych roślinek 14 rodzai

łupinka z kokosa, 3 patyczki bambusowe i żwir.

Wodę mam dobrą tzn nie chlorowaną z własnej studni, 2 miesiące temu były robione testy w wody i było wszystko w porządku.

 

Mam w planach zakup 240l akwarium ale dopiero za miesiąc, nie wiem czy te ryby wytrzymają w tym małym akwarium jeszcze miesiąc, co proponujecie?, co zmienić, jakie rybki dokupić do tego 240l akwarium? i na co zwrócić uwagę , może jaki filtr jest godny polecenia, jeszcze jakby mi ktoś wytłumaczył różnicę między filtrem wewnętrznym a zewnętrznym? który lepszy?w ogóle czy te gatunki ryb mogą być razem trzymane?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzebaby referat napisać, jak dla początkującego to nauka na dużym akwarium jak najbardziej, w akwarystyce jest tak, że jak ma się duże akwarium to ma się małe problemy, jak ma się małe akwarium to ma się same problemy. Nie da się jednym postem zrobić z Ciebie rasowej akwarystki :) Na 60 litrów to obsada rzeczywiście jest gęsta, ale skoro wytrzymały do tej pory to doczekają do 240tki :D tylko serwuj im bardzo mało jedzenia bo inaczej będzie problem. Co się tyczy filtra tu masz link gdzie pisałem na ten temat viewtopic.php?f=43&t=38567 różnica pomiędzy wewnętrznym a zewnętrzym to tak jak byś zażywała wypoczynku klimatycznego w pokoju z wiatrakiem lub w górach na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz 240l to tylko filtr zewnętrzny kubełkowy. Po pierwsze i po drugie i po trzecie w tego typu filtrach jest duża powierzchnia filtracyjna biologiczna i mechaniczna co ma olbrzymi wpływ na rozwój pożytecznych bakterii które rozkładają związki NO3, NO2 na nieszkodliwe. Co ma wpływ na jakość wody w akwarium i na kondycję ryb i innych stworzeń np ,krewetki , ślimaki. Moje propozycje filtrów to Fluval 305, Eheim 2073, Tetra ex1200, JBL e901 grineline. Przy wyborze filtra zawsze bierzemy większy niż zaleca producent bo wskazana jest nad filtracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rybki natomiast to ciekawi mnie na początek jaki to glonojad.

Syjamski? Zbrojnik? Poszukaj w internecie i jakbyś mół podaj link tutaj.

Dodatkowo do 60l nie pasują mieczyki i molinezje.

Jak najbardziej gupiki czy danio.

Spróbuj także poszukać zdjęć tych ryb, o których nic nie wiesz.

 

A co do żab...nie wiem czy to dobry pomysł przekładać je także do 240.

Raczej powinny być oddzielnie, tzn nie stanie się im nic, ale pomyślałem o estetyce.

 

Jeśli chodzi o obssadę do 60l to tak :

te 7 gupików

2 danio

3 platki

 

Do 240l no to mogą już być te wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...