Skocz do zawartości

bocje


monk1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc.

nie wiem czy dobrze ze tutaj pisze, bo mam juz troche akwarium, ale i tak dalej siebie uwazam za laika dlatego nie chce by moj temat został usuniety. ale jak cos to moderatorzy chyba moga przeniesc watek-to bardzo prosze. bo chyba tez kwalifikuje sie do działu 'rybki'

 

chodzi o bocje. kupiłem 2 na probe miesiac temu. cały czas sie kryły nawet nie widziałem zeby jadły. wiem ze one tak maja ze sie kryja, dlatego uznałem ze to normalne-w nocy moze jedza.. cały czas było ok. do tego weekendu. jedna mi zdechła, straciła w ogole czarne paski-tak wyblakły. jak ja wyłowiłem dnia nastepnego druga bocja wypłyneła i juz sie nie kryje! i dzisiaj zauwazyłem ze wyglada chocby głodowała, skora luzna, taka wygłodzona. teraz nei wiem czy o co chodzi-moze o karme? cały czas karmiłem karma 'tropical; witality&color' a dzisiaj kupiłem jeszcze tez z 'tropical' ale w granulacie i ta karma opada na dno i dopiero teraz widziałem ze z Bocja je.

 

jest ktos kto moze mi cos doradzic moze? cokolwiek:) bede wdzieczny!

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy ale kiedyś czytałem że bocje mogą zdychać bez wskazania wyraźnych przyczyn (zakładając że są zdrowe i parametry wody też są ok. )

W innych źródłach znów wyczytałem że przyczyną może być zbyt duży stres tych ryb związany z przenoszeniem do nowego zbiornika.. Niby wszystko jest w porządku ,a jednak zdychają. Miałem też taki przypadek że z 5 bocji 4 zdechły w przeciągu 5 dni.Wszystkie inne ryby żyły ,tylko te bocje padły. Natomiast , co dziwne , była wśród nich jedna ,niezwykle wychudzona i osowiała,zawsze przeganiana przez pozostałe. I to właśnie ona jedna się utrzymała. Dziś ma się dobrze .Rządzi w akwarium od 1,5 roku a wkrótce będzie miała przeprowadzkę.To naprawdę niesamowite rybki. A to że "znikają "paski świadczy o tym że są akurat w bardzo złym nastroju - zdenerwowane jednym słowem .I wcale nie jest prawdą że pływają tylko w nocy. One się nie boją innych ryb , a nawet ręka w akwarium nie robiła na nich większego wrażenia. Coś musisz mieć nie tak w akwarium. Bocje to naprawdę rybki z charakterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz chyba wiem wszysko. gosc w zoologicznym po prostu chciał mi wcisnac rybki;/ powiedział ze wszystko mam z akwa ok-ale chyba jednak nie. chyba jest małe (75l.) po za tym jasne swiatło, i żwir 'rzeczny' (jakos tak sie to nazywało chyba) na dnie. a po za tym skoro to rybka stadna to 2 to mało:( (a głupi ******* powiedział ze wystarczy)

 

no tak ta rybka jest naprawde wspaniała. jak widze tylko jak odpoczywa bokiem to cały czas sie patrze...

 

ale co ciekawe. dzien po wyłowieniu 'zwłok' tej co zdechła. ta wypłynela i zachowuje sie cały czas normalnie. nawet nie chowa sie specjalnie-tyle tylko pod roslinami. tylko ze chuda-ale wydaje mi sie ze to kwestia pokarmu moze byc, co? bo wczesniej karmiłem tylko tropical vitality&color (karma płatkowana) i zazwyczaj jak sypnełem to niewiele zostawało na dnie-a bocje chyba wygrzebuja z dna, prawda? no a teraz kupiłem tez supervit mini granulat i to od razu spływa na dno i to widze jak ta bocja jada...

 

moge miec cos z tym racji?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja tez stała się bardziej "śmiała " od kiedy tamte zdechły. Nie wiem od czego to zależy. Co do pokarmu to przepada za ochotką oraz różnymi pachnącymi mięskami. Ale jak przygłodzę to wcina nawet płatki z powierzchni. Nie mówiąc już o ślimakach . No niestety,rośnie duża i wobec tego powinna mieć odpowiednie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...