Jump to content

oświetlenie

domino
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam akwarium 63l, niestety nie mam oświetlenia..

Znalazłem w domu oświetlenie w którym są dwie świetlówki o mocy 20w, niestety nie wiem jakiej są barwy :( .

Jakbym znalazł w jakimś sklepie świetlówki pasujące do tej lampy o barwie 6500k to na pewno je zakupie.

Moje pytanie to czy jeśli spróbowałbym zrobić z tego akwa roślinne to czy to oświetlenie się nadaje?

• 2 months later...

Czy ma znaczenie że oświetlenie jest zamontowane aż 20 cm nad akwarium?

Roślinki planuje takie: Blyxa japonica, Hemiantus zwyczajny, Eleocharis parvula, ewentualnie coś jeszcze, czy poradzą sobie w takich warunkach: oświetlenie 2x20w, podłoże na początek bazalt+ziemia może potem samo manado, nawozy węgiel w płynie, baniaczek 63 litry ? :)

Jeśli dobrze policzyłem to wychodzi 0,63 w na litr ?

• 5 months later...

2x11wat i rośliny mało wymagające powinny dobrze rosnąć.

11 wat to za mało.

Ok, w takim razie będzie 2x11w, czy przy roślinach "cieniolubnych" jest sens dawać nawóz?, bo mam jakieś dwa i nie wiem czy lać. :)

Jeśli planujesz rośliny cieniolubne to zaopatrz się w dobrej klasy substrat, np.:

-Tropica AquaCare Plant Substrate,

-Sera Floredepot.

Przysyp go minimum 3cm warstwą docelowego podłoża.

Jeśli chodzi o nawozy to zależy, który z substratów wybierzesz - najlepiej iść całą linią danego producenta.

Jeśli planujesz rośliny cieniolubne to zaopatrz się w dobrej klasy substrat, np.:

-Tropica AquaCare Plant Substrate,

-Sera Floredepot.

Przysyp go minimum 3cm warstwą docelowego podłoża.

Jeśli chodzi o nawozy to zależy, który z substratów wybierzesz - najlepiej iść całą linią danego producenta.

Jeśli wybrałbym Sera Floredepot to ile tego potrzebuje i czy mogę to przysypać piaskiem?