Skocz do zawartości

[40L]- nowa obsada, co polecacie?


19osa98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie z moim haremem bojka coś się stało i zdechły wszystkie samice. Postanowiłem, że zaczekam jeszcze, bo może jednak dokupię samcowi samice i będę kontynuował bojownikarium. Jednak zastanawiam się, czy nie zmienić obsady. Jakoś te bojowniki do mnie nie przemówiły. Chciałem mieć neony innesa. Co powiedzielibyście na 8-10 sztuk? Albo jakieś gupiki. Może pawie oczko, albo endlera. Sam nie wiem. Podobają mi się razbory micro galaxy, ale ciężko je dostać i są dość drogie. Co polecacie? Wymiary zbiornika to 50x30x27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki... Wystarczą dwa miesiące z gupikami i bez niczego będziesz miał zupkę rybną z narybku... Chyba, że chcesz pobawić się w swata mimo woli i masz komu oddać. Ja JUŻ nie mam :mrgreen:

Polecam platki, moje 54L przestawię właśnie na nie - bajecznie kolorowe, przyjazne, szybko uczą się "sztuczek" jak jedzenie z ręki, palec przy szybie itp.

W przeciętnym sklepie kosztują ze 3-4 zł.

 

Ważne, żebyś zbadał, co jest przyczyną zgonu samic. Dla bezpieczeństwa podmień większość wody (zrób testy, wyczyść filtr) - ja to robię tak:

Wymieniam dwie trzecie wody, biorę nową, uzdatniam, wlewam.

Czekam, aż się "wymiesza", znowu wymieniam.

Pamiętaj, żeby nie za dużo na raz. Możesz przy tak dużej podmianie dodać żywe kultury bakterii, na przykład BactoActive od Tropicala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Gupiki to non stop na porodówce ;D. Co do płatek, to mam chyba za mały zbiornik. Dla nich długość minimum 60cm. Zgon samic stwierdzaliśmy w innym moim temacie. Co do restartu, to tak wiem. I problem w tym, że nie wiem czy muszę wymienić całą wodę. Pewnie tak, bo założę się, że jakieś są w niej wirusy po śmierci samic. Ale znowu jak wymienię całą wodę, to znowu musiałby zbiornik dojrzewać. ;/ Nadal pragnę neonków!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Gupiki to non stop na porodówce ;D. Co do płatek, to mam chyba za mały zbiornik. Dla nich długość minimum 60cm. Zgon samic stwierdzaliśmy w innym moim temacie. Co do restartu, to tak wiem. I problem w tym, że nie wiem czy muszę wymienić całą wodę. Pewnie tak, bo założę się, że jakieś są w niej wirusy po śmierci samic. Ale znowu jak wymienię całą wodę, to znowu musiałby zbiornik dojrzewać. ;/ Nadal pragnę neonków!!! :)

Jak Pragniesz to kup z 8 sztuk

I jeszcze do tego z 6 kirysków panda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Neony.... <żałoba> Ale zostanę przy jedno, ewentualnie dwu gatunkowym. Albo samce endlerków lub pawie oczko- ok. 10-12 sztuk. Nie za dużo? Albo micro galaxy. Jak je znajdę w jakimś zoologu ;D Ok. 10 sztuk

 

Oprócz neonów czerwonych i innesa to inne mi się nie podobają. Zielony odpada. Kirysków raczej nie chcę. Mam bazaltowe podłoże, co z kiryskami nie za dobrze. Mam wizję albo gęstego buszu z gupikami, albo 2 skałek i wokół trawnik z parvuli i micro galaxy ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko piszę, żeby się "oczyścić" w sprawie moich kochanych platek i podaję źródło:

"Akwarium. Kompendium dla początkujących i zaawansowanych" Dr Paweł Czapczyk, seria Samo Sedno, strona 110:

Już w akwarium 25L możesz hodować cztery soczyście ubarwione platynki, osiągające długość max. 5-6 cm.

Masz raczej rację, ale chciałam pokazać, czym się zasugerowałam. ;)

 

Jeśli marzysz o neonach - kup neony! Nie ma sensu patrzyć na akwarium i myśleć "a mogłem mieć neonki...".

Moją miłością są palecie... i na spełnienie SWOICH marzeń nawet nie powinnam liczyć :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...