Skocz do zawartości

Brak wzmocnień tylniej i przedniej szyby


Maro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie kupiłem akwarium firmy aquael 112l o wymiarach 80*35*40. Brak wzmocnień na przedniej i tylniej szybie. Przylkoeić wzmocnienie czy zostawić ?. Jęzeli jęzeli przykleic to jakiej długości i szerokości te paski szkła ??

Grubość szkła 6 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wytrzyma bez. A jak sobie dokleisz wzmocnienia to raczej stracisz gwarancję.

Wytrzymać powinno na pewno przez okres gwarancji ale szyby pewnie będą wygięte,przy tej wysokości.

Ja bym dokleił dwa płaskowniki szklane o szerokości 3,5 cm z szyby 6mm.

A tu cytat z innej firmy.

z szyby 6mm można skleić akwarium o maksymalnych rozmiarach: 60x40x40cm, 80x35x35cm (bez wzmocnień) lub 60x45x45cm oraz 80x35x40cm (ze wzmocnieniami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akwarium profilowane 80x35x50 firmy WROMAK 140L szkło 6mm i też nie ma wzmocnień. Dzwoniłem do producenta czy te szyby nie są za cienkie do tego litraż to mi powiedział że jak by było za słabe to by nie produkowali. Czy mam nie spać spokojnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki zamówione klej kupiony będe wstawiał, zawsze to małe ryzyko bo szyba napewno się ugnie bez wzmocnień. Dziwi mnie bo kiedyś miałem akwa 60l i były szybki a tu akwa 112l i niema, co firma to inny obyczaj :).

Spokojnie wytrzyma bez. A jak sobie dokleisz wzmocnienia to raczej stracisz gwarancję.

Na gwarancji mi niezależy bo i tak jak by co to gwarancja niepomorze :) zawsze moga powiedzieć ze pękło z mojej winy a nie udowodni się że to nie moja wina. a koszty paneli itp mi niezwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji mi niezależy bo i tak jak by co to gwarancja niepomorze :) zawsze moga powiedzieć ze pękło z mojej winy

Nie sądzę by szkło pękło ale obserwując zbiornik (ponad 3lata od zalania o tych wymiarach) u kolegi to; to wygięcie szyby bo co by innego skutkuje postępującym pojawianiem się pęcherzyków powietrza pod warstwą czarnego silikonu na dole przedniej szyby na coraz większej długości.Więc wniosek jest taki że zbiornik ulega stopniowemu rozszczelnianiu,wiadomo że wpływ mają różne czynniki np.drgania ale górne ugięcie szyby jest tu wiodącym czynnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że jak chcesz wkleić wzmocnienia to musisz spuścić wodę żeby szyba wróciła na swoją pierwotną pozycję i wtedy wkleić. da to najlepszy efekt. Oczywiście możesz też wkleić normalnie ale szyba będzie i tak przeciążona. No i ciężko będzie ci łuk wyciąć...

 

To co wyżej napisałem przeczytałem kiedyś na jakimś forum. Nie jestem szklarzem i nie mam w tym dużego doświadczenia. Ale tak na chłopski rozum to dobra rada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja kupiłem akwarium profilowane 80x35x50 firmy WROMAK 140L szkło 6mm i też nie ma wzmocnień. Dzwoniłem do producenta czy te szyby nie są za cienkie do tego litraż to mi powiedział że jak by było za słabe to by nie produkowali. Czy mam nie spać spokojnie ?

Czy to akwa stoi zalane? Wszystko w porządku? Pytam bo szkło 6mm przy tej wysokości zbiornika to poniżej wszystkich znanych norm. :o Są chociaż wzmocnienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem akwarium profilowane 80x35x50 firmy WROMAK 140L szkło 6mm i też nie ma wzmocnień. Dzwoniłem do producenta czy te szyby nie są za cienkie do tego litraż to mi powiedział że jak by było za słabe to by nie produkowali. Czy mam nie spać spokojnie ?

Czy to akwa stoi zalane? Wszystko w porządku? Pytam bo szkło 6mm przy tej wysokości zbiornika to poniżej wszystkich znanych norm. :o Są chociaż wzmocnienia??

Akwarium stoi zalane od listopada i wzmocnień nie ma. Wszystko Ok ! oby tak dalej :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat.

 

Szkło wyginać się trochę może, a nawet musi. Jeśli tafla szkła będzie pozbawiona możliwości "pracy" przy obciążeniu to w środku i tak powstaną naprężenia, które spowodują pęknięcie. Wg mnie samowolne "usztywnianie" szkła nie ma sensu. Aby to dobrze zrobić trzeba by wykonać symulacje i zobaczyć jak rozkładają się naprężenia w danym zbiorniku.

Inną kwestią jest starzenie się spoin. Po latach w silikonie pojawiają się pęcherzyki i mikro pęknięcia co może kiedyś doprowadzić do rozszczelnienia.

 

 

Ja bym nie wklejał nic poza to co dał producent (o ile to jakaś duża firma znająca się na temacie). Jeśli kleił "Pan Zdzichu z sąsiedztwa" to bym kleił ile się da :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...