Skocz do zawartości

Jakie roślinki?


Djarhun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Niedługo zakładam akwa 112l, które będzie miało następujące cechy:

- podłoże: ziemia ogrodowa plus na to piasek z castoramy

- oświetlenie: własna pokrywa PCV (2x35W Juwel Day9000K + Colour6800K)

- bez CO2

- na początek ślimoki i raczki miniaturowe cambarellus puer lub orange

- korzeń dębowy znaleziony w bagnie (już się 2 miesiące preparuje u rodziców na wsi :)

- kamienie otoczaki czarne i czerwone z wiejskiego pola :)

 

Pytanie najważniejsze: Jakie polecacie rośliny do tego baniaka?

Pytanie2: Czy warto stworzyć tło z mchu?

Pytanie3: Myślałem o gupikarium ale wiem, że za bardzo mi się rozmnożą. Znacie jakieś podobne ryby, ale które się tak straszliwie szybko nie mnożą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w swoim 112L akwarium mam takie rośliny jak :

-cabomba

-cryptocoryna

-amazonka

-althenanthera

-mały heniek

-mech stringy moss

Tło z mchu opłaca się zrobić tylko musisz poczytać o tym jak to się robi .

A jeżeli chodzi o obsadę i widzę ze chcesz jednogatunkowe akwarium to radzę:

-6x otosek

-raczki

-slimaczki

-harem : bojowników lub pielegniczek kakadu

-ja bym do tego jeszcze dodał ławice neonów lub razbor klinowych :)

Ale decyzja należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Niedługo zakładam akwa 112l, które będzie miało następujące cechy:

- podłoże: ziemia ogrodowa plus na to piasek z castoramy

- oświetlenie: własna pokrywa PCV (2x35W Juwel Day9000K + Colour6800K)

- bez CO2

- na początek ślimoki i raczki miniaturowe cambarellus puer lub orange

- korzeń dębowy znaleziony w bagnie (już się 2 miesiące preparuje u rodziców na wsi :)

- kamienie otoczaki czarne i czerwone z wiejskiego pola :)

 

Pytanie najważniejsze: Jakie polecacie rośliny do tego baniaka?

Pytanie2: Czy warto stworzyć tło z mchu?

Pytanie3: Myślałem o gupikarium ale wiem, że za bardzo mi się rozmnożą. Znacie jakieś podobne ryby, ale które się tak straszliwie szybko nie mnożą?

- podłoże z ziemi ogrodowej- licz się z tym, że akwarium będzie długo dojżewało i mogą w nim zachodzić gwałtowne zmiany i wysyp glonów przez ok 3-4 miesiące. Piasek z castoramy nie jest piaskiem akwarystycznym więc pamiętaj o dokładnym wypłukaniu.

-oświetlenie bardzo ładnie skomponowane a jeżeli będzie własne polecam dołożenie jeszcze jednej 6800K 20W. Nie pożałujesz i nie stracisz na tym. Koniecznie osobno zapalane.

-na początek cokolwiek chcesz byle nie za szybko.

-co do aranżacji korzonek będzie spoko jednak musi pasować, a na razie nie wiesz czy będzie, bo się moczy. Do czego zmierzam, że podczas wybierania korzeni niejednokrotnie wybieramy mniejsze niż byśmy oczekiwali lub wybieramy duże z małymi odnogami, które brzydko się prezentują. Kamienie w zależności od aranżacji lecz przy zastosowaniu piasku jako górnej warstwy podłoża czarne i czerwone mogą być nie za bardzo ciekawe, bo kontrast i zbyt wiele barw nie wygląda dobrze. Gdy już wstawisz zdjęcia i urządzisz wtedy zobaczymy jak wyszedł ogólny zamysł twórczy.

Odpowiedzi:

1. Polecam ci szybko rosnące rośliny w dużej ilości, mogą być nawet zwartki i inne łatwo dostępne od kolegów akwarystów gdyż ładnie ustabilizują parametry "startowe" zbiornika i będziesz je miał za darmo. A jeżeli nikt nie ma na zbyciu szukaj najtańszych szybko rosnących o małych wymaganiach jak np hygrophila corymbosa, moczarka, wywłócznik itp

2. Do krewetkarium jak np u nie jednego z forum, warto, bo jest to typowy zbiornik dla krewetek niewielkich rozmiarów przeznaczony pod hodowlę krewetek. A tak na serio to stwórz tło z roślin łodygowych trzeciego planu.

3. Daruj sobie żyworódki. Przede wszystkim powinieneś napisać jaki typ akwarium ci się podoba i jakie ryby a ponad to założyć osobny temat o obsadzie, żeby nie robić OT i każdy mógł ci coś doradzić. Ja ze swojej strony polecam ci harem pielęgnic kakadu 1+3 a do nich jakieś szybkie małe rybki jak np razborki oraz otoski na dno..

 

 

Przy takim świetle powinieneś podawać CO2.

 

Może być Carbo w płynie

Fortuna na carbo w takim zbiorniku :zamieszany:

Tylko Co2 lub mało wymagające rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...