Jump to content

Gupik i samica mieczyka

seliga
 Share

Recommended Posts

Tak wiem że krzyżówka mieczyka i gupika to mit. Ale mimo to chodzi mi o co innego. mianowicie, niedawno leczyłem ryby w akwarium ogólnym na rybią ospę. Wszystkie wyzdrowiały lecz zginęły 2 samice gupika... Został sam samiec.

Mam też w tym samym akwarium mieczyki hallera dość młode. Odkąd gupik nie ma samiczek( kupię mu je w tą sobotę) to zaczyna pływać za samicami mieczyka . Wręcz nie daje im spokoju i dobiera się do nich... Że tak powiem , podpływa i prostuje to swoje gonopodium. :lol: Czy nic się nie stanie? Czy on nie zamęczy tych mieczyków?( mam 2 samice)

To normalne, nie zamęczy ich.

Normalne że gupik dobiera się do mieczyka?

Tak.

To tak samo jak u ludzi, np Polacy stukają Azjatki- inny gatunek ale samiec i samica :mrgreen:

Porównanie było wybitnie nie na miejscu. Poniosło pana. W dodatku post traktuje jako spam. Ostrzeżenie.

mod. SzaraMysz

To normalne, nie zamęczy ich.

Normalne że gupik dobiera się do mieczyka? A więc stąd wzięły się głupoty że niby się krzyżują....
Żyworódki, a już w szczególności gupiki będą dobierać się do wszystkiego co się rusza i choć trochę przypomina samiczkę. "Nie ważne że potwór...".

To tak samo jak u ludzi, np Polacy stukają Azjatki- inny gatunek ale samiec i samica :mrgreen:

Jak dla Ciebie azjatka jest innym gatunkiem, to chyba przespałeś całą biologię w podstawówce.

• 1 year later...