Jump to content

Pomocy

thirteen
 Share

Recommended Posts

Opisze problem jakich wiele ale nie mogę doczytać co u mnie jest nie tak więc proszę o pomoc .

Mam już chwilę akwarium i muszę powiedzieć że założyłem akwarium myślą że sobie sam ze wszystkim poradzę tak jak kiedyś ...

Moje akwarium jest bardzo nietypowe wymiary wys.50cm szer.17cm dł. 50cm

Oświetlenie z folią odbłyskową robione na wymiar z 2 świetlówkami T8 SYLVANIA GROLUX 14W + T8 SYLVANIA AQUASTAR 14W

Świecę około 12-14 h na dobę

Temperatura cały czas około 26-27 st nie mogę zejść niżej nawet jak nie świecę to jest około 24-25

co jakiś czas dolewam świeżej wody

Problem jest w roślinach karłowacieją, gniją lub bardzo szybko gniją

Najdłużej utrzymała się cryptokoryna która karłowacieje ale o dziwo rozrasta się ma coraz więcej łodyg ale zamiast załóżmy 10 cm to łodygi osiągają do 2 cm ....

jakoś zostały trawy ale nie wyglądają rewelacyjnie tak jakby zatrzymały swój rozwój nie puszczają nowych łodyg ani nie rosną lub bardzo powoli

Woda ogólnie czysta filtr wewnętrzny AQUAEL FAN 1 myślę że daje radę bo w akwarium jest czysto

Ryby- teraz akurat duża ilość bo około 15 średnich gupików endlera + kilka krewetek + 1 mały szczupieńczyk.

Co zrobić żeby rośliny były ładne ?Nie chcę ich szprycować bo te szprycowane najszybciej padają . Interesuje mnie naturalny proces .

Proszę o rady .

Akwa masz prawie 43 litry. Masz dość mocne światło ( około 0,66 W/L). Też masz dość długi czas oświetlania zbiornika. Proponowałbym skrócić czas oświetlenia. Nawozisz czymś? Bo podejrzewam, że rośliną może czegoś brakować.

Naturalny proces...? A jakie masz podłoże? Czy roślinki mają z czego czerpać "pożywienie"? W naturze rośliny raczej w piachu nie rosną. Może to problem w podłożu, które nie jest dotlenione i od korzeni podgniło? Jakieś fotki? Może dodatkowo bimbrownia?

Wczoraj zmieniłem też świetlówkę

Odpiąłem świetlówkę gro-lux a podpiąłem Philips AquaSky T8 14W świetlówka dzienna 6500k.

Testy powtórzone.

Wyniki takie same jak poprzednio, PH tak jakby lekko spadło.

Ważna wiadomość świetlówka Gro-Lux blokowała porost. Myślę, że wszystkiego bo nagle glony odpaliły jak na sterydach, w ciągu 2 dni zaczyna mi się robić mocno zielona przednia ścianka. Oczywiście ślimaki się rzuciły na glony.

Dodałem trochę bakterii zobaczymy co będzie .

Każdy pomysł na wagę złota

Pisz poprawnie. Edytuj posty.

mod. SzaraMysz