Skocz do zawartości

glonojad zdechl :(


czarna.fm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium 65 L chodzi od 3 tyg. pare dni temu zaczelam wpuszczac rybki :) najpierw 4 zmienniaki zyja :) pozniej w innym sklepie 6 danio i 1 glonojada. 2 danio zdechly i ten jeden glonojad :( jaka moze byc przyczyna ?? moze choroba w tym sklepie ?? zaznaczam ze robilam testy wody i w domu i w sklepie bo inaczej mi rybek nie chcieli sprzedac :) prosze o pomoc co moze byc nie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tych testów? Możesz powtórzyć teraz badanie?

 

Może to będzie bezczelne co napiszę, ale to dobrze że padł, bo i tak się do takiego akwarium nie nadawał. To rybka która potrafi przebić 13cm. Przyłóż linijkę do boku swojego akwarium. Prawie połowa? ;)

Tak tylko przestrzegam przed pomysłem kupna kolejnego "glonojada".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już tak widziałem na jednych testach, że wartości twardości były z dodatkowym zerem. Nigdy w to nie wnikałem, czemu i dlaczego. Wystarczy usunąć nadmiarowe zero i mamy normalny wynik, bo tak duże wartości jakie są podane są fizycznie nie możliwe i żaden test akwarystyczny nie ma takiego faktycznego zakresu.

Jaka inna, a nawet jeśli to Gh25 to chyba też nie jest dobrze.

Dla zmienniaków są super, a danio i tak bym oddał ze względu na ruchliwość. Dla ryb tak uwielbiających gonitwy min. baniak powinien mieć 80cm. Za to dokupiłbym inne ryby lubiące twardą wodę...albo ją zmiękczał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak o dodatkowych objawach nic nie wiadomo, to raczej nie stwierdzimy przyczyny śmierci zbrojnika. Same w sobie parametry go nie zabiły. Widziałem Ancistrusy sp. trzymane [bo hodowlą tego nie nazwę] w Malawi/Tangach, gdzie ph było w okolicach 8, a twardości nie były mniejsze. Ryby potrafiły przeżyć latami, ta mała hybrydka potrafi przetrwać skrajne parametry, tyczy się to też ilości związków azotu. Gdyby coś było na prawdę nie tak, to zbrojnik padł by ostatni. Jedyne co bym mógł obstawić, to źle przeprowadzona aklimatyzacja, ew. jakaś mało objawowa choroba. Teraz to już tylko gdybologia.

 

Gupiki, jak najbardziej, szczególnie do takiej wody. Proponuje Ci założyć temat w dziale obsady, tam wszystko wyjaśnimy co i jak, tutaj trzymajmy się tego działu, a chyba już w kwestii samej przyczyny śmierci zbrojnika powiedziane zostało wszystko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...