Skocz do zawartości

Obsada 72L początkujący


cimias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum więc wypadało by się przywitać. Mam na imię Szymon interesuję się strzelectwem pneumatycznym, terrarystyką, hoduję zbożówki, gekony, pająki. No i przyszedł czas na rybki miał być żółw żółtolicy ale jednak będą rybki tym bardziej, że dawno dawno temu gdy byłem dzieckiem akwarium było w domu. To tyle o mnie teraz czas na obsadę.

 

Zaczynam od małego zbiornika 72l 60x30x40, który sobie powoli dojrzewa.

Filtr Aqua-Szut Junior Plus N 500 80-150l

grzałka 100W temp. wody bez grzałki 23-24 st. C

Oświetlenie standard 15W takie jak było w pokrywie.

 

Trochę poczytałem i obsada raczej standard chodzi mi czy nie będzie tego za dużo jak na taki zbiornik.

 

Neon Innesa 10 sztuk

Kardynałek chiński 8-10 sztuk

Danio pręgowany 6-8 sztuk

Kirysek spiżowy 5-6 sztuk

Gupik samiec + 2 samiczki albo tylko 3 samce żeby ich nie przybierało bo pamiętam z dzieciaka, że mnożą się jak głupie.

 

Coś dodać coś odjąć a może inne gatunki, dzięki za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem początkująca i to mój pierwszy post na forum. moje akwarium ma taki sam litraż (72l), więc zdecydowałam się nie zakładać nowego wątku. Akwarium na razie dojrzewa, więc mam czas na czytanie i wybór mieszkańców. Proszę o radę w doborze rybek. To moja wstępna propozycja:

6-8 kirysków ( nie wiem jeszcze jakie)

10-12 neonków

6/2 gupików

parka molinezji (tu się poważnie zastanawiam, czy to nie za mały zbiornik :()

1 glonojad ( nie wiem jeszcze jaki)

3-4 ampularie

 

Ps bardzo chwiałabym mieć do tego również parkę mieczyków, ale to niestety odpada :( mam rację?

 

Bardzo proszę o rady, co dodać, co odjąć, co wymienić i na co :)

 

Z góry dziękuję za każdego posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mieczyki odpadają.

1 glonojad ( nie wiem jeszcze jaki)

 

Też odpada, za małe akwa.

Molinezje też.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Szkoda mi tych molinezji i mieczyków, ale tak myślałam

W takim razie co zamiast glonojada? może 5-6 otosków?

Poza tym obsada może być? A może jakieś inne rybki w miejsce tych planowanych mieczyków i molinezji? Czy jednak to będzie już za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wyszło mi coś takiego:

8 kirysek

6/2 gupik

12 neonka

3/1 bojownik

6 otosek

6 ampularia

 

Teraz będzie dobrze? :)

 

Mam jeszcze 2 pytanka. Domyślam się, że one na pewno już tu były, ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Akwa uruchomiłam 9 grudnia i zastanawiam się, kiedy mogę zacząć wpuszczać rybki. No i jak to zrobić - wszystkie naraz, czy w jakieś kolejności i odstępach czasowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady :)

Mam jeszcze 2 pytanka dotyczące bojowników. Czy muszę trzymać harem, czy mogę zdecydować się na same samiczki, powiedzmy 3-4? podobno są mniej agresywne od samców.

Gdzieś słyszałam, że bojowników nie można trzymać razem ze ślimakami, bo je zabijają, czy to prawda? i czy w takim wypadku trzymanie ampularii razem z nimi jest dobrym pomysłem? Bardzo podobają mi się te ślimaki i nie chcę, by skończyły tragicznie przez moją niewiedzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...