Skocz do zawartości

200x50x50h lub 200x60x50h+sump


Marcu186
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poprostu żle napisałem miało być zamiast tego 300x60x60 miało być 2x500 i 2x600 ale pzeliczając koszty utrzymania i zakupu decyduje się na 300x60x60H myślę że będzie ono dobre dla paletek i lepsze od tego 250x60x70 choć litraż jest zbliżony do siebie

 

co myślicie o pompie aqua medic ocean runner or3500?? do tego sumpa??

myślę zrobić biologa i mechanika w jednym polecali mo przerobić 300L zbiornik pod takie akwana sumpa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Więc padło na sumpa. Ok.

 

Kolejne pytanie: jaka obsada?

Teraz jest to ważne!

Dlaczego?

Robiąc sump-a, robisz od razu pełną filtrację. Więc warto przemyśleć obsadę i ewentualną hydroponikę nad akwarium.

Jeżeli będziesz jej potrzebował, to 5x taniej wyjdzie zrobić ją teraz. Niż przerabiać system później.

Zbiornik pod sump-a, popatrz także na jego wymiary a nie tylko na litraż . Lepszy jest dłuższy i węższy. Niż krótki i szeroki.

 

Ps:300l byłoby oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Shadow-a tu nie znajdzie.

Wkleję tu jego projekt. Zaznaczam, że to był wstępny. Potem zaszło wiele zmian. Między innymi izolowanie rur, sump-a (duże straty ciepła).

Zmiana grzałek na PEX-a z podłogówki itp.

 

Dołączona grafika

 

Skąd o tym wiem? Znam Shadow-a osobiście. I nie jednokrotnie widziałem jego zbiornik 1300l na żywo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300x60x60 miało być 2x500 i 2x600

jeśli chcesz dobre akwarium to zapytaj w firmie "Myciok" - robią baniaczki od lat.

A do tego mają wszystko, czyli filtry, grzałki, żwir, nawet robią szafki.... ceny są przystępne, a jak weźmiesz w komplecie to jeszcze coś utargujesz...

Produkują w Kałku k/Konina ale jeżdżą na giełdy do Katowic i Krakowa - z resztą o ile pamiętam mają własny transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa będzie to aqua medic ocean runner or 3500 i chodzi cicho wiem bo mamy taką w sumpie w zoologicznym(1100L)

obsada no właśnie

planowałem paletki z natura discus ok 20szt no i do tego z 100-200 neonów czerwonycg i na dno jakieś kiryski lub bocje

 

tylko nie wiem który wymiar lepszy pod paletki 250x60x70 czy 300x60x60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A więc przejżałem wiele stron z świetluwkami i trafiłem na zestaw ATTI T5 2x 80W

niestety finanse nie pozwolą narazie na akwa o poprzednich wymiarach więc będzie 200x50x50 lub 200x60x50h

sump w obu przypadkach

 

Akwa będzie (mam nadzieje )z paletkami ale nie wykluczam pielęgnic jakie miałem w 300kl baniaku

i małe pytanko czy sump 96l wystarczy pod takie akwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...