Jump to content

200x50x50h lub 200x60x50h+sump

Marcu186
 Share

Recommended Posts

wiecie ja pracuje w zoologicznym i poprostu je zamówie;p;p

więcej bocji to znaczy ile??

no i czy ktoś miał któryś z tych filtrów i czy moze mi ktoś pomóc jaki litraż sumpa zamówić??

przecież mozna zapytać gościa od akwa :D

no i pod taki litraż to raczej wchodzi w gre stelaz i obudowany płytami bo waga będzie ogromna

• Administrator

za mechanika planuje zrobić:

Eheim Professionel 3 Thermo 2180 ma on grzałkę w sobie 500W więc nie myśle nic wiecej dokładać

lub

fluvala fx5 oraz dwie grzałki 300W

z wenętrznego filtra posłuży:

aqua szut TURBO 750 N

Przekombinowałeś.

Patrząc na kasę wolałbym dać Eheima 2080 plus powerhead do "mielenia" wody.

Lub 2x 2217 z Eheima i po sprawie.

Grzałki daj dwie. Mogą być nawet po 250W, ale daj dwie. Przy tej długości akwa, to z jedną będziesz miał problem.

• Administrator

a Eheim Prof III 2180 - Termofiltr ciągnie 30W i ma grzałke w sobie a jest o 700zł droższy a w takisprzęt inwestuje się tylko raz

Wolałbym 2080 jednak i osobno grzałkę do tego.

Wyjdzie taniej i praktyczniej. Zepsuje się grzałka? To nie zostaniesz bez filtra ;)

• Administrator

Sump fajna sprawa. Chowasz tam wszystkie sprzęty. Jednak rurki, zawory, pompa itp. Też swoje kosztują.

Dużo roboty przy tym. Ale czasem warto.

To już musisz sam zdecydować.

Miałem okazję widzieć niejednokrotnie akwarium Shadowa. W sumpie ma grzałki, wkłady oczywiście. Rurkę z PEX-a podłączoną do centralnego ogrzewania itp. Praktycznie bezobsługowe akwarium.

Nie ma problemu z instalacją automatycznej podmiany wody itp.

Jednak tak jak mówię, koszta sumpa nie są zbyt małe. Wkład pracy i czasu także jest dość duży.

To już sam musisz wybrać.

Edit: 1100pln za sump to przesada!

• Administrator

Fionka w Krakowie.

I w Piasecznie, ale jak się ta firma nazywała to juz jutro Ci napisze. Teraz sobie nie przypomnę. Musiałbym przekopać się przez meile.

To te najbliżej Ciebie. We Wrocku są dwie. Ale to już kawałek by tam jechać.

• Administrator

Tak, ta.

Musiałem usunąć Ci link, regulamin ;) .

Fionkę z Krakowa też szybko znajdziesz na necie.

Nie szukaj u nich obydwu w ofercie. Tylko zadzwoń, pogadaj i napisz meila co i jak z wymiarami akwa.

koszty mnie troche przerażają:( bo zamiast tego jednego (300x60x60) miałbym 2x 200x50x50 i 2x 200x60x50H

a chciałbym mieć

akwa z paletkami skalarami pielęgnicami i z pyszczakami zastanawiam się czy właśnie nie zrobie tak zeby kupić 4 zbiorniki zamiast tego jednego...

To już twoja sprawa ile zbiorników założysz, jeśli postawisz 300x60x60 ja skłaniałbym się ku sumpowi

większa pojemność złóż filtracyjnych no i ta wygoda . Tak jak mówił ahaed trochę trzeba pomyśleć

wszystko dokładnie zaprojektować i poskręcać ale dla chcącego nic trudnego.

koszty mnie troche przerażają:( bo zamiast tego jednego (300x60x60) miałbym 2x 200x50x50 i 2x 200x60x50H

a chciałbym mieć

akwa z paletkami skalarami pielęgnicami i z pyszczakami zastanawiam się czy właśnie nie zrobie tak zeby kupić 4 zbiorniki zamiast tego jednego...

Weź tylko pod uwagę koszty osprzętu do czterech zbiorników,zamiast do jednego.

Poza tym koszty utrzymania 4,zamiast 1.

Jeszcze raz Cię zacytuję:

"koszty mnie troche przerażają:( bo zamiast tego jednego (300x60x60) miałbym 2x 200x50x50 i 2x 200x60x50H"

a następnie piszesz:

"wycenili mi zbiorniki 250x70x60h z kominem 1410 a 300x60x60 z kominem to 2000zł tylko kwestia wymiarów sumpa".

Albo ja czegoś nie rozumiem,albo Ty nie zrozumiałeś szklarza.

Powiedz mi jak chcesz za to jedno akwa,które kosztuje 2000zł.,kupić 4akwaria po 1410zł.(bo chyba nie sądzisz,że jest to cena łącznie za 4szt.)?

Do tego tak jak pisałem będziesz musiał kupić kilka filtrów,a nie jeden/dwa,poza tym 4pokrywy/belki oświetleniowe(co do belek,to 8 bo nie sądzę żebyś znalazł taką 250cm) zamiast jednej,co w sumie daje powiedzmy 20-25tys.zł.,a nie 5tys. jak przy jednym, zbiorniku.

Jeszcze raz Cię zacytuję:

"koszty mnie troche przerażają:( bo zamiast tego jednego (300x60x60) miałbym 2x 200x50x50 i 2x 200x60x50H"

a następnie piszesz:

"wycenili mi zbiorniki 250x70x60h z kominem 1410 a 300x60x60 z kominem to 2000zł tylko kwestia wymiarów sumpa".

Albo ja czegoś nie rozumiem,albo Ty nie zrozumiałeś szklarza.

Powiedz mi jak chcesz za to jedno akwa,które kosztuje 2000zł.,kupić 4akwaria po 1410zł.(bo chyba nie sądzisz,że jest to cena łącznie za 4szt.)?

Do tego tak jak pisałem będziesz musiał kupić kilka filtrów,a nie jeden/dwa,poza tym 4pokrywy/belki oświetleniowe(co do belek,to 8 bo nie sądzę żebyś znalazł taką 250cm) zamiast jednej,co w sumie daje powiedzmy 20-25tys.zł.,a nie 5tys. jak przy jednym, zbiorniku.

Tak też sądzę