Skocz do zawartości

gnijace rośliny + glony


skifbaca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. temat chyba się powtarza . zbiornik 112 l pokrywa standart z ośw. 2x18 W - jedna świetlówka normalna , druga podobno na rośliny.

akwarium po restarcie z problemem omawianym w innym poscie . napowietrzanie z turbiny + kubeł z dysza napowietrzajacą dość intensywna ,nawóz do roślin : maciro green +clasiiic planta gainer ( od niedawna , polecony żonie w sklepie ) , w starym zbiorniku kólki ,itp. Co do roślin to testowane różne : od moczarek , poprzez jakieś liściaste , wszystkie odmiany zielone a ostatnio trawa .... generalnie na poczatku miałem jakaś odmianę liściastą która dośc dobrze sie rozrastała na podłożu : zwykły piasek + żwir . po paru przycinkach zaczeła padać . obecnie piasek wyrzuciłem a dodałem podkład do roślin ale objawy są te same - czyli gnijace rośliny z glonami paskowymi . raczej wolałbym nie wchodzić w Co2 - co proponujecie ? akwarium mam od 3-4 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego pierwszego nawozu. Drugi jest dość dobry, ale oprócz tego trzeba dozować sam potas. Bez niego żadne inne pierwiastki nie będą dobrze przyswajane. CO2 niekoniecznie, ale coś dla wzmocnienia roślin by się zdało a mianowicie węgiel w płynie. Światła trochę mało. Podaj wartości NO3 i PO4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj byłem na giełdzie akwarystycznej po kolejny zestaw roślin - gość twierdził że jak jest położony pod żwirem podkład dla roślin , to żeby ich na razie przez miesiąc nie nawozić ?????

 

Zdania w języku polskim rozpoczynamy od dużej litery. Ogranicz znaki interpunkcyjne.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy akwarium jest dopiero, co zalane owszem nie za bardzo nawozimy. W takim przypadku tylko potas ( to jest PODSTAWA) i CO2 bądź EasyCarbo. Po 14-30 dniach dozujemy inne pierwiastki w dawce połowę mniejszej niż zaleca producent. Mam 600 litrów typowego „roślinniaka”. Od początku stosowałem tą metodę i nie mogę powstrzymać roślin, aby w tak dynamicznym tempie nie rosły. Co miesiąc wyrzucam połowę wiadra ( 25 litrów) po przycince. Glonów brak. Odpowiednie światło, „pożywienie” i nie ma bata, aby były problemy z glonem i roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi żadnym stworzeniom, jakie masz czy będziesz miał. Potas jest naprawdę bardzo ciężko przedawkować i musisz wlać go naprawdę dużo za dużo, aby cokolwiek nim złego spowodować. Z początku używałem

http://allegro.pl/aquabotanique-planta- ... 72475.html

 

później jednak przerzuciłem się na całą serię EasyLife w tym potas

http://allegro.pl/kalium-500-ml-easylif ... 85723.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...