Skocz do zawartości

Obsada [112l]


krufka1500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w poniedziałek zamawiam akwarium 140l. Mam przygotowane już korzenie , kamyszki na dno naturalne , roślinki rozwijają się w moim 72litrowym akwarium , mech , łupiny kokosa ,oraz większe kamienie tworzące groty.Obsada jaką bym chciał to :

6 kirysków spiżowych lub pstrych

10 neonków inessa

2 pielęgnice ramirezy

2 guarmi dwuplamiste

Mam jeszczę giętkozęba wielkopłetwego ale go oddaje , bo słyszałem że potrzebuje dużego zbiornika , oddam też 2 kakadu.

1 labeo

 

I teraz tak , podobają mi się rybki takie jak :

szczupieńczyk - 1-2?

przezroczka kolorowa - 2 czerwone , 2 niebieskie?

molinezja czarna - parka?

zbrojnik niebieski - 1-3?

 

Czy móglbym taki zestaw rybek mieć by się nie "gryzły"? Bo w zoologicznym wciskają , dali mi 2 ramirezy i 2 kakadu i ramirezki nie mają płetw teraz .. Zależy mi na akwarium wielogatunkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w poniedziałek zamawiam akwarium 140l. Mam przygotowane już korzenie , kamyszki na dno naturalne , roślinki rozwijają się w moim 72litrowym akwarium , mech , łupiny kokosa ,oraz większe kamienie tworzące groty.Obsada jaką bym chciał to :

6 kirysków spiżowych lub pstrych

10 neonków inessa

2 pielęgnice ramirezy

2 guarmi dwuplamiste

Mam jeszczę giętkozęba wielkopłetwego ale go oddaje , bo słyszałem że potrzebuje dużego zbiornika , oddam też 2 kakadu.

1 labeo

 

I teraz tak , podobają mi się rybki takie jak :

szczupieńczyk - 1-2?

przezroczka kolorowa - 2 czerwone , 2 niebieskie?

molinezja czarna - parka?

zbrojnik niebieski - 1-3?

 

Czy móglbym taki zestaw rybek mieć by się nie "gryzły"? Bo w zoologicznym wciskają , dali mi 2 ramirezy i 2 kakadu i ramirezki nie mają płetw teraz .. Zależy mi na akwarium wielogatunkowym.

Zrobjniki ogranicz do 1-2

szczupeńczyki możesz kupić

i Molinezje jak najbardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada całkiem fajna, ale jak dla mnie gurami ni w pięć ni w dziewięć, pochodzi z Azji i mało tam pasuje, chyba że nie zależy Ci na biotopie. Labeo prawie na pewno odpada, ramirezy jak znajdą sobie kryjówkę będą przez niego ciągle napastowane, ewentualnie spokojny powinien być labeo zielony, ale bicolor na pewno nie. Giętkoząb wielkopłetwy jak słusznie zauważyłeś za duży (17cm). Ogólnie ja bym zrobił tak że wcześniej omawiana obsada, plus (z tych które Ci się podobają) molinezje i zbrojniki. Szczupieńczyki dorosłe mogą powcinać malutkie ryby, tak zawsze słyszałem, nawet w zoologu mi odradzali, a przeźroczki jeżeli chodzi o indyjskie to całkowite NIE! wiesz dlaczego one są różnych kolorów? wsztrzykują im barwniki od różowych po niebieskie. Naturalna przeźroczka jest przeżroczysta. Chcesz kupować takie ryby? podobnie jest z papuzimi, to mutanty, które nie powinny istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli labeo ,skubaniec mi podżera ramirezki? Oddaje gnoja :evil::D:

Zbrojniki niebieskie kupię 2

Kiryski 6

Gurami 2

Właśnie czytałem o tych przezroczystych , odpadają!

Szczupieńczyki - nie wiem , wkońcu mogą mi neonki wytępić

Neonki 10 zostają , czerwonych u mnie nie ma w zoolog

Giętkoząb - oddam

Molinezje - pomyśle jeszczę ,jak wpadnie mi inna rybka to się wam poradzę :) dzięki :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...