Skocz do zawartości

Mętna woda w akwarium - please help!


Shorty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam takie akwa:

112l

300l/h kubeł biolog + mechanik

światło 3x24W

dużo roślin

aqua substrate II + piasek na plaży

3 bocje, 3 otosy, 15 brzanek, 7 piskorków.

 

Problem polega na tym, że po podmianie wody przez noc strasznie mętnieje i robi się takie mleko. Akwarium dojrzewało 3 tyg. przed wpuszczeniem rybek, bakterie były dodawane wg zaleceń.

 

Nie wiem już co mam robić bo nie da się patrzeć na to akwarium, pierwotniaki to nie są ponieważ sprawdzaliśmy pod mikroskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie akwa:

112l

300l/h kubeł biolog + mechanik

światło 3x24W

dużo roślin

aqua substrate II + piasek na plaży

3 bocje, 3 otosy, 15 brzanek, 7 piskorków.

 

Problem polega na tym, że po podmianie wody przez noc strasznie mętnieje i robi się takie mleko. Akwarium dojrzewało 3 tyg. przed wpuszczeniem rybek, bakterie były dodawane wg zaleceń.

 

Nie wiem już co mam robić bo nie da się patrzeć na to akwarium, pierwotniaki to nie są ponieważ sprawdzaliśmy pod mikroskopem.

A czy przypadkiem jak czyściłeś filtr nie wypłukałeś w kranówce wszystkie wkłady filtracyjne :?::?: i zalałeś go na nowo kranówa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby kubel zalany woda z kranu metnil wode, moze zachwiac rownowage biologiczna, ale nie metnil wody, doszukiwalbym sie tu czegos innego. Piasek z plazy, ale jakiej, slodkowodnej? I, tylko przy podmianie wody metnieje? Moze ten piasek jest zle wyplukany... Wode ktora lejesz do akwa, przy podmianach pochodzi z tego samego zrodla co zalewales akwarium???. Uzywasz jakis uzdatniaczy lub cos w tym stylu do wody ktora podmieniasz???

 

 

 

Sorki, nie moge uzywac polskich znakow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda do podmiany jeżeli jest to kranówa musi odstać 24 godz.

Nie każda i nie w każdym wypadku.

24 godz. to minimum , zależy ile chloru w niej jest.

Nie zawsze.

Dobrze jest po podmianie dodać jakiś preparat typu antychlor.

Nie prawda.

 

Mniej broszurek reklamowych.

 

Nie prawda

Nie zawsze

A jak nie to co jest przyczyną :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dzięki za odpowiedzi :) Bardzo to miłe, że ktoś łączy się ze mną w trudnych chwilach :P

najbardziej denerwujące jest to ze czlowiek tyle serca temu poświęca a tu i tak wychodzi ch*j z tego...

 

Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania:

W akwarium jest rozwinięta bardzo dobrze flora bakteryjna. Zużyłem do tego z 3 buteleczek starterów. Dowodem na to jest NO2 i NO3 tydzień po podmianie wody na poziomie 0 (zero). W kuble mam gąbkę drobno i gruboziarnistą, watę akwarystyczną i porcelanę, więc wątpię aby to była wina filtra.

Piasek na plażę jest akwarystyczny ze sklepu, płukany i jest go tyle co kot napłakał więc to nie osad z piasku.

Wyjąłem z akwarium wszelkie kamienie aby nie dostawały się jakieś związki wapnia.

Wodę biorę z kranu i dolewam do niej aquasafe tetry. Niestety nie mam możliwości odłożenia wody na 24h (mieszkam w kawalerce) :) Proces wlewania wody do akwarium polega na włożeniu talerzyka i laniu po nim wody powoli.

 

Dla zainteresowanych w linku poniżej przedstawiam fotorelację z zakładania zbiorniczka oraz problemem mętnej wody - na ostatniej stronie.

 

http://www.akwaswiat.net/-112l-azja-moj ... 28861.html

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...