Jump to content
Sign in to follow this  
Vanilla

Jak zmniejszyć ilość CO2?

Recommended Posts

A dozujesz całą dobę? Po prostu przerwij dozowanie na noc, ile tej wody chcesz dolać, z 50 litrów? :evil:

Tzn tak: wczoraj rano zaczęłam i dzisiaj rano mi molinezje padły. Inne ryby przeniosłam. Ale jak nie będę dozowała na noc, to przecież nie da się tego zakręcić bo nie ma zaworu. Jak doleję z litr wody do roztworu to nic nie da ??

Nie dolewaj wody ponieważ za 3/4 dni efektywność spadnie.

Na noc odkręć butelkę z roztworem i nie poleci. Pamiętaj aby założyć zaworek zwrotny bo jak go nie będzie na wężu gdzie CO2 z zacieru idzie do filtra wodnego to po odkręceniu zacieru woda tobie się cofnie z filtra wodnego.

Zwiększ napowietrzanie to szybko się pozbędziesz CO2.

to przecież nie da się tego zakręcić bo nie ma zaworu.

Nie chce obrażać Twojej inteligencji, ale nie wpadłaś na to żeby wyjmować rurkę z akwarium na noc? Nie bój się, nie udusisz się CO2, sama produkujesz go nieporównywalnie więcej.

Pomyślałam o wyciągnięciu wężyka z wody, ale nie mam pojęcia ile tego CO2 ten roztwór produkuje, a wiem, że CO2 ma szkodliwy wpływ na organizm człowieka :P jedno głupie pytanie jeszcze :) chłopak twierdzi, że jak zakręcę obie butelki i nie będzie wylotu tego CO2 to mi to w nocy wybuchnie xD prawda czy fałsz? :) nie śmiać się :) nigdy nie lubiłam chemii :P

Ilość gazu będzie taka, że gdzieś na łączeniach Ci się rozszczelni, ale bynajmniej nie wybuchnie. Co do ilości produkowanego CO2 - tak jak pisałem, człowiek produkuje nieporównywalnie więcej, także bez obaw. ;)

spróbuj jeszcze zwiększyć ruch tafli wody poprzez filtr

co do zamykania bimbrowni to zły pomysł , lepiej jak będziesz wyciągać węzyk

ile masz roślin i jakie oświetlenie to jest też ważne bo jeśli masz jedną roślinkę i słabe oświetlenie to bimbrownia jest zbędna nie ma co pobierać CO2

a tak w na koniec przy tak małym litrarzu lepiej zastosowac easy carbo (CO2 w płynie)koszt 250ml to około 50 zł dawka to około 1ml/50l licząc szybko to 250 dni dawkowania

Czytałam też o tym CO2 w płynie i praktycznie każdy pisał, że nic to nie daje :P tak więc zdecydowałam się na własnej roboty CO2 :) a roślinek mam nawet sporo, ale nazw nie znam. Jakieś 7 gatunków, po kilka łodyg :) To mnie uspokoiliście xD dzięki bardzo ;)

Czytałam też o tym CO2 w płynie i praktycznie każdy pisał, że nic to nie daje :P

To chyba nie u nas...stosowałem, nawet przy bardzo słabym świetle efekt był widoczny. Ogólnie to działa...ale to trzeba dzień w dzień po kropelce dozować, mi to przeszkadzało.

Moje akwarium ma 30 litrów...

... i dzisiaj rano mi molinezje padły.

I tak by padły, więc luzik ;)

Inne ryby przeniosłam.

Rozwiń myśl proszę.

z całym szacunkiem ale gdzie czytałaś o tym że c02 w płynie nic nie daje ja w swojej 45l stosuje i rośliny rosną jak oszalałe wszczególnosci mech i rotala green

Chciałbym się dołączyć d tematu. Ja też na noc wyłączam bimbrownię. Nie wyciągam wężyka, bo stwierdziłem, że robienie tego co wieczór i wkładanie go rano może być uciążliwe, więc ja po prostu na noc odkręcam nakrętkę przy butelce z zacierem. Jedne ruch i już, a nie pakowanie rąk do wody. :) - To mój sposób. Może być?

Muszę się przyznać, że o tym sposobie nie pomyślałam :) dzięki wielkie za podpowiedź :)

A że inne ryby przeniosłam to chodziło mi o to, że przed włożeniem CO2 przeniosłam je do drugiego akwarium :) za bardzo je kocham, żeby je na coś narażać ;D

Sign in to follow this