Skocz do zawartości

Jak zmniejszyć ilość CO2?


Vanilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dolewaj wody ponieważ za 3/4 dni efektywność spadnie.

 

Na noc odkręć butelkę z roztworem i nie poleci. Pamiętaj aby założyć zaworek zwrotny bo jak go nie będzie na wężu gdzie CO2 z zacieru idzie do filtra wodnego to po odkręceniu zacieru woda tobie się cofnie z filtra wodnego.

 

 

Zwiększ napowietrzanie to szybko się pozbędziesz CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałam o wyciągnięciu wężyka z wody, ale nie mam pojęcia ile tego CO2 ten roztwór produkuje, a wiem, że CO2 ma szkodliwy wpływ na organizm człowieka :P jedno głupie pytanie jeszcze :) chłopak twierdzi, że jak zakręcę obie butelki i nie będzie wylotu tego CO2 to mi to w nocy wybuchnie xD prawda czy fałsz? :) nie śmiać się :) nigdy nie lubiłam chemii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze zwiększyć ruch tafli wody poprzez filtr

co do zamykania bimbrowni to zły pomysł , lepiej jak będziesz wyciągać węzyk

ile masz roślin i jakie oświetlenie to jest też ważne bo jeśli masz jedną roślinkę i słabe oświetlenie to bimbrownia jest zbędna nie ma co pobierać CO2

a tak w na koniec przy tak małym litrarzu lepiej zastosowac easy carbo (CO2 w płynie)koszt 250ml to około 50 zł dawka to około 1ml/50l licząc szybko to 250 dni dawkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dołączyć d tematu. Ja też na noc wyłączam bimbrownię. Nie wyciągam wężyka, bo stwierdziłem, że robienie tego co wieczór i wkładanie go rano może być uciążliwe, więc ja po prostu na noc odkręcam nakrętkę przy butelce z zacierem. Jedne ruch i już, a nie pakowanie rąk do wody. :) - To mój sposób. Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...