Skocz do zawartości

Chory Gurami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jedna z moich 4 gurami jest chora, pływa (raczej siedzi na roślince) przy powierzchni

wody, bardzo mało rusza płetwami, pokarm je ale bardzo mało, wygląda jakby zbledła,

szybko rusza ustami.

 

nie będę zakładał drugiego tematu. Jeszcze jedna z moich rybek, a mianowicie Danio Czerwony

jeden z 5 jest dużo mniejszy od pozostałych, ma jakby krzywy kręgosłup, jak na tym obrazku z internetu http://img638.imageshack.us/img638/2305/danio.jpg

rybki są w tym samym wieku. Pokarm je, ale najpierw parę razy go wypluje.

 

Akwarium 112l

temperatura wody 25-26 C

PH 7-7,5

 

rybki: 4 gurami, 5 danio, 2 molinezje żaglopłetwe, 2 mieczyki, 5 kiryśników, 1 glonojad

 

Akwarium ma 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

białej plamki nie ma, ma lekko poszarpaną płetwę grzbietową reszta wygląda normalnie,

tak jest chudsza od pozostałych, szybko rysza ustami, tak wygląda od 3 dni.

 

Danio kupiłem w jednym zoologicznym sklepie, w akwarium pływało z 50 szt. 1/3 z nich tak wyglądała. Facet złowił mi 4 zdrowe i 1 chory, myślałem że tak mają.

od zakupu wygląda tak samo, rośnie bardzo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podłączę się pod temat żeby nie zakładać nowego

problem z moim gurami marmurkowym jest bardzo podobny a przedstawia się następująco:

tydzień temu kupiłem 3 gurami marmurkowe i 3 mozaikowe jedna rybka (marmurek) odrazu od wpuszczenia nie zachowywała się jak pozostałe była apatyczna przesiadywała przy dnie przystawała na roślinkach wypływała tylko zaczerpnąć powietrza. Na drugi dzień znalazłem rybkę martwą. Uznałem że została kupiona już chora a że inne rybki w porządku to nie robiłem problemu. Dzisiaj po podmianie wody zauważyłem u kolejnego marmurka podobne objawy (patrz wyżej) tylko tak jakby w początkowym stadium rybka pływa tak jakby używała tylko płetw bocznych a mało sobie pomagała ogonową, za każdym razem po zaczerpnięciu powietrtza wypuszcza odrazu bąbelek powietrza i opada trochę tak jakby bezwładnie.

Parametry akwarium:

160l (100x40x40)

temp 26 st C

filtr hw-302

oświetlenie 2x18W

Obsada:

4x gurami mozaikowe

2x gurami marmurkowe (w tym jedno chore)

1x bojownik

16x neon innesa

1+1 p. ramireza

3x otosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby są narazie młode i nikt nikogo nie zagania chyba że w nocy w co wątpię. Otosków więcej nie było w sklepie muszę dokupić wiem. Ale to napewno nie przyczyny dziwnego zachowania tej rybki nie zaobserwowałem żeby ktoś kogoś gonił a już tym bardziej ramirezy które pływają przy dnie a gurami przy powierzchni. Wyglada to na jakąś chorobę czy spotkał ktoś się z podobnymi objawami? Bo studiuję encyklopedie chorób ale to szukanie igły w stogu siana.

 

Ps. Odnośnie obsady to wiem, że troszkę nie zastosowałem się do rad na forum ale przecież dużo też zależy od indywidualnego charakteru ryb i jeśli tylko zaobserwuje jakieś agresywne zachowania jak rybki dojrzeją to będę reagował, a gurami mi się bardzo podobają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...