Skocz do zawartości

171L :)


Jowisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję obsady do akwarium 171L, wymiary 113x40x38.

1.Jakie ryby azjatyckie i w jakiej ilości mógłbym trzymać z haremem gurami?

2.Jakie ryby amerykańskie mógłbym trzymać z parą p.Meeki. (jesli cokolwiek mógłbym)

3.Co mógłbym trzymać z parką barwniaków czerwonobrzuchych?

4.Czy mógłbym połączyć jakoś kilka par małych pielęgniczek? Jeśli tak to jakich, jakie jeszcze rybki mógłbym do nich dodać?

5.Jakaś obsada z pielęgnicą sewerum? :)

6.Jakie pyszczaki i w jakiej ilości nadałyby się gdybym zrobił malawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2: według mnie wystarczy spokojnie para. nie ma co kombionować w takim akwa z większą ilością pielęgnic... tylko coś na dno daj. ( Zwrócić się z prośbą o pomoc do Pley'a, moderator z SA, ma ogromną wiedzę na temat pielęgnic.)

 

4: Tak. Ramireza + kakadu/ agasizza / boliwijska przy Twoim litrażu na dwa rodzaje masz praktycznie nie ograniczony wybór... Jednak dużo kryjówek..itp jest niezbędne.... tolerują praktycznie wszystkie inne rodzaje rybek, są uczulone na inne pilęgnicznki... ja miałem je z np: neonami, kirysami, danio, skalarami, szczupieńczykami itp, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z meeką nie koniecznie bym chciał pielęgnice, tylko jakiekolwiek inne rybki, bo trochę pusto..

 

Które z tych pielęgniczek mógłbym trzymać razem (dałoby rade 3 parki?) - http://murenalublin.pl/index.php/ryby

Jakie ryby i w jakiej ilości mógłbym do tego litrażu jeszcze dołożyć do pielęgniczek?

Chciałbym mieć na pewno ramirezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję obsady do akwarium 171L, wymiary 113x40x38.

1.Jakie ryby azjatyckie i w jakiej ilości mógłbym trzymać z haremem gurami?

2.Jakie ryby amerykańskie mógłbym trzymać z parą p.Meeki. (jesli cokolwiek mógłbym)

3.Co mógłbym trzymać z parką barwniaków czerwonobrzuchych?

4.Czy mógłbym połączyć jakoś kilka par małych pielęgniczek? Jeśli tak to jakich, jakie jeszcze rybki mógłbym do nich dodać?

5.Jakaś obsada z pielęgnicą sewerum? :)

6.Jakie pyszczaki i w jakiej ilości nadałyby się gdybym zrobił malawi?

 

1.

Gurami mozaikowe 1+3

Brzanka "Sumatrzańska" 10/ Razbora Espei 25szt

Piskorek 6szt

 

2. Meeka, to Ameryka Centralna, wiec polece Ci tylko i wyłącznie trzymanie się biotopu.

Do takiego akwarium osobiście dałbym Sajica + Meeka i dodatek w formie Amek wspaniałych/ Mieczyków hellera, ale ostatnio na forum o pielęgnicach jeden user trzymał w/w pielęgnice ze sobą w 120x40 powierzchni dna z marnymi efektami ( Jeden gatunek zdecydowanie zdominowany) więc powiem tak - Możesz spróbować z tym zestawem i ew. szybko interweniować lub od razu odpuścić i kupić HAREM 1+2 Meeki lub jego większego kuzyna Elioti + w/w żyworódki.

 

3. Z tymi rybami cięzko bedzie cokolwiek trzymać poza biotopowymi "dither fish", dlatego proponuje zmienić zamysł na inne (ładniejsze i ciekawsze) barwniaki lub mniejsze pielęgnice z Afryki Zachodniej.

 

4. Idzie w takim akwarium połączyć 2-3 gatunek pielęgniczek, ale ja nie mam doświadczenia w tym temacie, więc nic nie proponuje...

 

5. Severum do tego akwarium się nie nadaje :)

 

6. Moim zdaniem tylko i wyłącznie SAULOSI lub RDZAWE 1+4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś takiego mogłoby być:

Gurami mozaikowe 1+3

Brzanka "Sumatrzańska" 10/ Razbora Espei 25szt

Piskorek 6szt

 

Można sumatrzańskie zamienić na wysmukłe?

I cos innego niż piskorki?

 

2.

a)2x Meeka + 2xSajica + 5x Tetra cesarska?

B)2x Meeka + 2xSajica + 3x mieczyk

c)2x Meeka + 2xSajica + ???

 

3.Apistogramma Ramirezi + jakie inne pielęgniczki z tego sklepu - http://murenalublin.pl/index.php/ryby?

Co mógłbym dodać jeszcze do tych pielęgniczek?

 

4.Czy byłaby możwliość połączenia w jednym akwarium pyszczaków saulosi i rdzawych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletowałem kilka obsad jakie mi się podobają, wyrzućcie coś z nich i coś na koniec wybiorę

:)

1.Azja

a)3x Gurami + 1x bojownik + 8x brzanka sumatrzańska + 6x sum szklisty

b)3x Gurami + 1x bojownik + 8x brzanka sumatrzańska + 8x danio

c)3x Gurami + 1x bojownik + 8x brzanka sumatrzańska +5x brzanka wysmukła

d)3x Gurami + 1x bojownik + 10x kardynałek + 6x sum szklisty

e)3x Gurami + 3x bojownik + 6x sum szklisty +10x razbora

 

2.Pielęgniczki

a)2x ramireza + 2x Ap. bitaeniata + 2x borella

b)2x ramireza + 2x Ap. bitaeniata + 3x kakadu

c)2x ramireza + 2x agassiza + 2x kakadu

d)2x ramireza + 2xAp. baenschi + 2x borella

e)Co mógłbym do pielęgniczek jeszcze wrzucić?

 

W sklepie nie wiem jakie będą pielęgniczki, jak myślicie, jbc. zaufać sprzedawcy i połaczyc je tak jak on doradzi?

 

3.Malawi

2+6 saulosi?

 

4.Większe pielęgnice

a)2x Akara błękitna + ???

b)2x Meeka + 3x mieczyk + coś jeszcze?

c)2x Akara z maroni + ??

 

5.Barwniak czerwonobrzuchy - coś do niego? (niekoniecznie z afryki)

Czy trudno jest sprawić żeby ładnie się wybarwił? Na zdjęciach są ładne, kolorowe a w sklepach czarno białe...

 

6.Pielęgnica papuzia - podobno rosnie do 35cm, myślę że nie urosłaby więcej niż 25cm..

Jak myślicie, mógłbym ją trzymać w tym akwa? Chyba dla niej lepiej siedziec w 171l niż w małych akwariach w sklepie.. jak tak bywam w sklepach, to jakiegoś specjalnego zainteresowania nimi nie ma,nikt za bardzo nie kupuje (np. w sklepie niedaleko mojego domu taka pielegnica jest juz ponad rok w akwa ≈ 20L).

I np. taki filmik -

Akwarium jeszcze mniejsze, a ryba chyba nie skarłowaciała?

Tutaj nie wiem czy dobre źródło, ale podają że minimalny litraż to 60l - Link

Czekam na jakieś wypowiedzi na jej temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby było dosyć kolorowo i róznorodnie - np. dwie jakby nie patrzeć szare meeki nie podobają mi się, akwarium z nimi trzeba by czymś ożywić.

Żadna z tych obsad co napisałem nie nada się? Te ryby które tam napisałem mi się najbardziej podobaja i z nimi coś chciałbym pokombinować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli meeka jest szara, to ja jestem czarny...

 

Ryby musza miec miejsce do plywania, a taka obsada

)3x Gurami + 1x bojownik + 8x brzanka sumatrzańska + 6x sum szklisty

 

Gwarantuje nam walki pomiędzy labiryntami i niesamowitą "palete barw" dzięki sumikom szklistym...

 

Brzanki nie są małe i wypełnią cały zbiornik, wiec dodawanie ryb w toni to bezsens, to samo tyczy się gurami.

Jeżeli naprawdę zależy Ci na kolejnych rybkach, to do tej obsady dodaj piskorki i ew. węgorka plamistego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami mozaikowe 1+3

Brzanka "Sumatrzańska" 10/ Razbora Espei 25szt

Piskorek 6szt

Piskorka nie można zamienić na sumiki szkliste? Bardzo ciekawa dla mnie ta rybka..

Lub ewentualnie na bocje mozna?

 

 

I może inaczej zapytam, zamiast robić kombinacje pielęgniczek: które gatunki nie mogą być razem w takim akwa?

 

Co mógłbym ciekawego do barwniaka - żółtaczek indyjski/proporczykowce?

 

Księżniczka z burundi - w jakiej ilości mógłbym i co do niej dodać?

 

I juz chyba ostatnie pytanie pada w tym temacie: 2x meeka + 3x mieczyk + para pielęgniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...