Jump to content

Jaką filtracje zastosować w tym akwarium?

Michu2802
 Share

Recommended Posts

Posiadam akwarium widoczne na załącznikach. Służy mi jako porodówka. Wys 26 cm szer. 42 cm dł. 24. Jak widać w jednym przedziale jest kotnik, w drugim odławiam pływający już samodzielnie narybek w trzecim są rybki, które są większe i mogą mi zjeść małe, a w czwartym rybki na sprzedaż. Pytanie brzmi co zrobić, albo jaką filtracje zastosować, aby każda "komora" była dobrze filtrowana. Mam warstwę 3 cm kamieni i niestety filterek eheima (znajduje się w ostatnim przedziale) 3l na 1 min, nie daje rady. Muszę odmulać dno co jest problemem przy małych rybkach, a filtra nie zamontuje w dwóch pierwszych, bo wciągnie małe. Dodam, że ściany przegród (widać to na zdjęciach) nie dosięgają do dna, miało to pomóc w przepływie wody miedzy komorami, ale nie wypaliło. Sorki za jakość zdjęć. Proszę o pomysły :)

To jest mieczyk hellera, jeśli chodzi o ilość ryb w trójce jest ich dokładnie 12 z czego 4 dorównują 2 cm. Reszta co tam widać to jest z czwórki, która znajduje się na całej długości z tyłu. Dodam, że na 3 kaskady po pierwsze i co wyklucza ten pomysł jest za mała ilość miejsca.

Mała prośba, nie uważaj mnie krótko mówiąc za niedorozwiniętego, który tak podstawowych ryb nie potrafi odróżnić. Jeżeli samiec hellera ją zapładniał to na bank w takim razie to jest bojownik.(Jest jej to trzeci poród i rodzi mieczyki, chyba że sięmylę) Jeżeli mówisz, że jest tam więcej niż te 12 sztuk oczywiście plus minus 2 no bo stale pływają, to chętnie zapraszam do siebie na herbatkę i liczenie :) Ale tak na poważnie, to daję to taki obraz przez te rybki z czwórki, tak samo strasznie trudno dostrzec filtr w jakim miejscu jest na tych zdjęciach. (słaba jakość zdjęcia) I Jeszce bym prosił raczej o pomoc, a nie ochrzanianie, że za mało miejsca, raz urodzą mi trzy ryby w tygodniu, a raz jedna, a po przekroczeniu 2.5 cm znajdują nowego właściciela. Lepiej żeby było im przez krótki czas ciasno niż ciasno i do tego brudno. Dodam, jest to akwarium robione na zamówienie u szklarza, przedziałków sobie nie odkleje.

Jak chcesz mieć hodowlę ryb,to zainwestuj w odpowiednie do tego akwaria,bo z czegoś takiego ryby nie będą najlepszych lotów.

Jeżeli jednak zagniesz się i nadal będziesz je trzymał w tym baniaczku,to zastosuj jakiś kubełek,podziel "wlot i wylot" na cztery i powinno zdać egzamin.

Zamówiłem to akwa z tego względu, że po znajomości to taniej, a przede wszystkim, żal mi było oglądać jak małe pływają w 160-tce i zostają zjadane. Nie posiadam tego specjalnie na wielkie hodowle i biznes, raczej na sumienie, a zawsze jakiś grosik też wpadnie. Kubełek fajny pomysł tylko cena spora i problem jak rozmieścić, aby całość była filtrowana dokładnie.

Możesz kupić kubełek HW do 100zł przy takim litrażu.

A jak rozmieścić?Normalnie,tak jak w zwykłym akwa,przecież tam też jest tylko(poza niektórymi filtrami z dwoma wlotami) jeden wlot i jeden wylot.

Większy problem może być z rozdzieleniem węży od kubła na cztery,al i to jet pewnie do zrobienia.

Masz łeb i ch.j to kombinuj ;)