Skocz do zawartości

[40L]- Żółkną mi rośliny. Co to może być?


19osa98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zbiornik 40L działa już ok. 1,5 miesiąca. Do tej pory było wszytko okej z roślinami. Rosły i były soczysto-zielone. Kilka dni temu jedna z żabienic zaczęła żółknąć, a jej liście zrobiły się strasznie słabe, bo łodygi same się łamały. Eleocharis parvula również żółknie, jej igły brązowieją i każdego dnia łamią się. Inne roślinki rosną jak na drożdżach. Dodam też, że nawożę kulkami gliniano-torfowymi. Nie stosuję co2, a chyba by się przydało. Moje oświetlenie to świetlówka 15W, 6500K. Nie wiem co do co2, ale raczej nie założę całego systemu z butlą, a bimbrowni też nie. Co polecacie? Może te dwie rośliny potrzebują innego światła, specjalnych nawozów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na necie, jak zrobić bimbrownię. Myślałem, że to wymaga jakiś butli, czy innych kosmicznych rzeczy, a tu 2 butelki, trochę wężyka, zacier, dyfuzor i gotowe. :) Myślicie, że na moje 40L taka nieduża bimbrownia podoła? Tak w ogóle. Warto ją założyć?

 

To kupić jakieś tabletki mikro i makro, czy płyn czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Od kilku dni stan roślin znacznie się poprawił. Nie dałem żadnych mikro i makro. Postanowiłem, że skoro tak sobie roślinki poradziły to dam im coś w zamian i dzisiaj powstała bimbrownia CO2. Standardowe 2 butelki, wężyk, zacier 1410, dyfuzor z lipy. Od kilku godzin śmiga pięknie. Bąbelki tak drobne, że widać tylko mgiełkę, to dobrze ;) Dałem tylko trochę więcej drożdży, bo bałem się, że na taką ilość wody 10g to za mało. Dałem ze 2 razy więcej. Uszczelniałem przy butelkach SuperGlue, wiem, że może być szkodliwy w jakimś stopni, ale to tylko łączenia przy nakrętkach butelek, więc szansa, że zaschnięty klej dostanie się do akwarium jest naprawdę nikła. Kilka fotek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że żelazo i potas to podstawa, ale mówicie, żeby nie dawkować mikro? Może rzeczywiście. Doświadczenia prawie nie mam, więc może na razie pozostanę przy makro.

 

 

Dzisiaj kupiłem potas i żelazo z Tropicala w płynie. Mówiliście, że właśnie tych pierwiastków brak, więc jak potulny baranek posłuchałem was ;D. Mam nadzieję, że trochę pomoże.

 

Mniejsze odstępy między tekstem (interlinie).

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...