Skocz do zawartości

200L - wstępny pomysł na obsadę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tydzień temu założyłam akwarium 200L, wymiary 100x50x40.

 

Rośliny sztuk 6 (jak będzie trzeba dokładne info to siądę i poszukam), korzeń, zatopiony statek, gliniany wazonik oraz kilka muszli które raczej wyciągnę bo napisano mi tu na forum że to zły pomysł.

 

Mam w nim 2 grzałki 150W, napowietrzacz, filtr Turbo Filter 650 (Aquael) - tu chyba też coś mocniejszego kupię.

 

Skombinowałam sobie taki zestaw:

- gurami plamiste (1+3)

- gurami mozaikowe (1+3)

- molinezja (6 szt)

- neonki lub danio (30 szt)

- kiryski (6 szt.)

 

Pływają w nim już 2 glonojady (chyba glonojady niebieskie) - pozostałość po starym akwarium.

 

Proszę o porady, czy taki zestaw jest ok, czy rybki się nie zjedzą nawzajem etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie dwa gatunki gurami . Molinezji daj dwie samiczki i samca . Filtr do wymiany . Dokup roślin. Więcej kirysków.

 

Ile max gurami widzicie w takiej wielkości akwarium? Bardzo mi się te ryby podobają ale tez nie wiem jak je zestawić żeby było ok, to ze 1 samiec to wiem, ale ile max samic może z nim być?

 

Więcej roślin także jest w planie, ale na razie nie mam na to czasu, rybki chciałabym wpuścić za jakieś 2 tygodnie to mam jeszcze troszkę czasu.

 

Ile kirysków - 10 czy więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 glonojady (chyba glonojady niebieskie)

Może masz zbrojniki niebieskie (zwane potocznie glonojadami) ;)http://www.superakwarium.pl/glonojad-zb ... id799.html

kirysków możesz z 10 :)

 

Tak, wygląda na to że to są zbrojniki niebieskie :)

 

Powiedzcie mi jeszcze proszę co z gurami, bo chciałabym ich tam z 8... ile samców ile samic?

 

Czy jak będę mieć tych 8 gurami to czy 6 molinezji to przesada?

 

Czy 30 szt danio albo neonków to nie za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem max. 1+3 gurami . DAj 15 kirysków.

 

Gdzieś wyczytałam że mogę zrobić dwa zestawy gurami (mozaikowy 1+2 oraz dwuplamisty 1+2) czy tak jest ok?

 

Molinezja - 1+2 - ale co? 2 samiczki czy 2 samce? bo na górze ktoś pisał o 2 samiczkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Molinezja - 1+2 - ale co? 2 samiczki czy 2 samce? bo na górze ktoś pisał o 2 samiczkach...

1 samiec + 2 samice ;)

 

Ok, dzięki :)

 

Mam już ustalony skład:

gurami mozaikowy 1+3

molinezja 1+2

neonki 20

kiryski 15

glonojadki już są :)

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...