Skocz do zawartości

PVC spienione w środka akwa ?


xpamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Nosze się z zamiarem wstawienia do zbiornika kilku sporych kanciastych skałek. A że nie chciał bym żeby niechcący dotknęły dna, to pomyślałem, że na dno położę spienione PCV 10 mm lub 8 mm, na cale dno.

 

Są jakieś przeciw wskazania ?

 

A własnie, podpowiedzcie mi jakich mam szukać łupków ( kolor ciemno zielony lub grafitowy lub ciemno czerwony ) bo jutro wybieram się na skład takowych materiałów i chciał bym wiedzieć co mogę z czego nie mogę wybierać.

 

Bardzo podoba mi się Serpentynit , ale niestety. Nie nadaje się do ogólnego akwa, bo dość mocno zatwardza wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli spodnia szyba leży na miękkiej piance , na już ułożonym miejscu ( ponad rok na niej stoi ) to czy będzie miało to wpływ na nacisk ?

Styropianu za bardzo nie chce bo jednak jest to miękka powłoka. Wszelkie ruchy kamieniami mogą powyrywać drobiny styropianu i narobić bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś dostanie się pod spienione pcw na którym będzie żwir i kamienie może przynieść niezbyt przyjemny skutek. Dużo lepszy byłby styropian bo jest on elastyczny. A nawet jeśli uszkodzisz styropian to kuleczki pozostaną głęboko w żwirze albo wypłyną na powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np tutaj, zbiornik bez co2 mała ilość torfu ogrodniczego w filtrze, ph nigdy nie przekraczało 6,9. W akwarium śmigały furcatusy i RC. Jak dla mnie kamień neutralny albo minimalnie zatwardzający wodę czego nie odczułem.

 

Dołączona grafika

 

edit: dodam jeszcze że było tam z 5kg kamoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o styropian, to kup paczkę (5zł) kasetonów nie barwionych niczym - wspaniała rzecz.

 

Kamienie (serpentynit) z tego co wiem to nie wpływa w ogóle na parametry wody, ale mogę się mylić.

 

Dobry skład kamieni masz przy przystanku Karpińskiego (Wola Duchacka) i na Skrzyżowaniu Kamieńskiego- Malborska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym styropianem z kasetonów to świetny pomysł. Zastanawiałem się własnie z skąd wziąć taki w miarę cienki styropian. A co do serpentynitu, chyba zaryzykuje i włożę do akwa. Nie w takich ilościach jak chciałem, ale włożę. Żwir bazaltowy już kupiłem na allegro. Bardzo dobra jakość i niska cena - 30kg ( 18 litrów ) + wysyłka - 46 zł. Jak by ktoś chciał namiar to pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...