Skocz do zawartości

Roślinki gniją!!! AKTUALIZACJA 11 GRUDNIA!


nadosia5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwa 240l i problem z roślinkami.

 

Dane tech.:

 

Oświetlenie-2x30W

Ogrzewanie-grzałka 300W

Podłoże-żwirek 2mm-6mm

Temp.-25-26C*

 

Podaje co2 do akwa przez dyfuzor.

 

Problem-niektóre roślinki gniją,nie wypuszczają korzeni,robią im się dziury w liściach.

Inne zaś roślinki np kabomba,moczarki,i taka roślina co liście ma długie i przy powierzchni wody rosną jak "szalone".

żabienica sercolistna zaczęła gnić więc ją przesadziłem w inne miejsce.po 2 dniach zaobserwowałłem, że wypuszcza małe listki(brązowe) przez 2 tyg. urosły 4 krotnie i znowu zaczęły gnić.

 

NIestety nie mogę podać nazw tych wszystkich roślin,bo nie mogę ich znależć nawet u wójka google.

 

Jeśt taka roślina w moim akwa, która pierońsko szybko rośnie do góry.Ma dosyć szerokie liście i co jakiś fragment wypuszcza z łodygi tak jakby korzenie-co to jest???

 

Teraz pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt żwirku nie ma z dużo w prawej części akwa.

 

Czy oświetlenie wymienić na mocniejsze???-jak tak to na ile Watt??

 

Z oświetleniem to się nie znam ale kup więcej żwirku o róznych grubościach zależy jakie masz akwa? Kup pare torebek róznych grubosci i rozłóż od najmiejszej do najwiekszej aż bedzie go gddzies z 5 cm wtedy bd ci rosły . Mój wujek tak ma i ma całe akwa zarośnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz podłoże jakie rośliny jak nie znasz nazw to daj zdjęcia bo może się okazać ze będą rosły przy tym oświetleniu to raczej nie przez podłoże ale na wszelki wypadek napisz ile go masz i czy nawozisz czymś bo jak nie nawozisz to znaczy ze problem rozwiązany na 99%. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam akwa 240l i problem z roślinkami.

 

Dane tech.:

 

Oświetlenie-2x30W

Ogrzewanie-grzałka 300W

Podłoże-żwirek 2mm-6mm

Temp.-25-26C*

 

Podaje co2 do akwa przez dyfuzor.

 

Problem-niektóre roślinki gniją,nie wypuszczają korzeni,robią im się dziury w liściach.

Inne zaś roślinki np kabomba,moczarki,i taka roślina co liście ma długie i przy powierzchni wody rosną jak "szalone".

żabienica sercolistna zaczęła gnić więc ją przesadziłem w inne miejsce.po 2 dniach zaobserwowałłem, że wypuszcza małe listki(brązowe) przez 2 tyg. urosły 4 krotnie i znowu zaczęły gnić.

 

 

 

NIestety nie mogę podać nazw tych wszystkich roślin,bo nie mogę ich znależć nawet u wójka google.

 

Jeśt taka roślina w moim akwa, która pierońsko szybko rośnie do góry.Ma dosyć szerokie liście i co jakiś fragment wypuszcza z łodygi tak jakby korzenie-co to jest???

 

240 l a 2x30 wat to stanowczo za mało ale że kabomba przy takim świetle i przy 240l tak ładnie rośnie to mnie przyznam zdziwiło mimo że podajesz co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...