Skocz do zawartości

Co ile dni czyścicie szyby z zielonego nalotu.


Rekomendowane odpowiedzi

Doktorku wodę powinno się częściej podmieniać.Robisz czasem testy na no2,no3???a kosiarki nie poradzą sobie z takim nalotem który powastaje od światła dziennego.Światło powinno być odpowiednie dla roślin rybki tu akurat schodzą na drugi plan.w większości standardowych pokryw światło jest za słabe i trzeba kombinować dodawać świetlówki itp.Więc nie piszcie mi ze światło jest za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge to podepnę się do tematu bo mam taki nawóz w płynie "ferro+" i powiem szczerze że boję się go używać bo ostatnio straszne glony mi się porobiło (może też dlatego że miałem tylko 18W. Teraz mam 2x18W więc mogę go wlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge to podepnę się do tematu bo mam taki nawóz w płynie "ferro+" i powiem szczerze że boję się go używać bo ostatnio straszne glony mi się porobiło (może też dlatego że miałem tylko 18W. Teraz mam 2x18W więc mogę go wlać?

ja dostałem też takiego nagłego wysypu i w zaledwie 48h moje akwarium było nieprzejrzyste. Zielone to mało powiedziane... Mozolne czyszczenie, cierpliwość i co 3 dni podmiany 10L wody pomogły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge to podepnę się do tematu bo mam taki nawóz w płynie "ferro+" i powiem szczerze że boję się go używać bo ostatnio straszne glony mi się porobiło (może też dlatego że miałem tylko 18W. Teraz mam 2x18W więc mogę go wlać?

ja dostałem też takiego nagłego wysypu i w zaledwie 48h moje akwarium było nieprzejrzyste. Zielone to mało powiedziane... Mozolne czyszczenie, cierpliwość i co 3 dni podmiany 10L wody pomogły.

Nawóz Ferro+ to nawóz jak każdy inny tylko ze zwiększoną ilością związków żelaza, które to pomagają w wybarwianiu się roślin o czerwonawych liściach.

Co do zielonego nalotu to światło słoneczne jest najpoważniejszą tego przyczyną.

Czyszczenie szyb raz w tygodniu wraz z 20% podmianą wody. Odradzam wszelkie specyfiki do niszczenia glonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...