Skocz do zawartości

Nawożenie roślin


romano1958
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zamontowałem co2 z butli ciśnieniowej dołożyłem świetlówki i mam teraz 0,8 wata na 1litr rośliny bąbel kują codziennie dawkuje makro i mikro i tak pomyślałem czy może dołożyć jakiś nawóz , jak tak to jaki.

 

Przyznam się szczerze że nie bardzo wiem co by tu jeszcze dołożyć , a może nie trzeba już nawozić :?:

Ps. ostatnio dołożyłem parę kulek do podłoża pod korzenie roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to było ironiczne pytanie do twojej odpowiedzi... axidus zapytał o testy pierwiastków bo piszecie o nawożeniu, a Ty podajesz nie potrzebne w tym celu do niczego Ph :zamieszany:

 

 

Wydaje mi sie, ze akurat to Ty popelniles blad a kolega napisal dobrze z tym PH, axidus821 nie napisal, ze chodzi mu testy pierwiastkow wiec z logicznego myslenia wychodzi na to, ze pytal o podstawowe wyniki testow w tym PH. Brakuje paru NO3, PO4, Fe. Oczywiscie moge sie mylic. Moim zdaniem wynik Ph jest dosc istotny przy dawkowaniu CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze od jakiego czasu masz to akwa, kiedy zalozyles i moze jakis ogolne info... A, roslinki sie ladnie rozwijaja czy masz jakies problemy z nimi(kolor, dziury itd...)

Akwa 4 lata

 

no3- 10

no2-0

gh->14

kh - dużo za dużo nie wiem jak zbić przyczyną jest chyba ta cholerna kranówa .

ph- 7 rano zaraz po włączeniu światła / 6,8 jakiś czas później

 

Roślinki bąbel kują przycinam 1 raz w tygodniu jedynie mały Heniek słabo rośnie , ale to z powodu podłoża za gruby żwirek [tak mi się zdaje]

Ps. wkleił bym foto ale padł mi aparat.

 

Pozdrawiam

Romano :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały Heniek słabo rośnie , ale to z powodu podłoża za gruby żwirek [tak mi się zdaje]

Nie koniecznie musi to być wina podłoża, równie dobrze może to być spowodowane wydzielaniem związków allelopatycznych wydzielanych przez jedną z roślin, która rośnie nieopodal tego heńka i wpływa na niego inhibująco.

 

 

Pięknie napisane. Ja wiem co to znaczy, Ty myślę, że też, ale może przeciętny "akwarysta Kowalski" nie bardzo. Więc na przyszłość proszę po Polsku, bardziej zrozumiale wytłuścić.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wytłuścić? Yyy...eee.. :zamieszany:

 

Chodzi o to, że niektóre rośliny wytwarzają określone substancje chemiczne mające na celu ich obronę przed rybami i chorobami (kwasy fenylowe, taniny, flawonoidy, stilbeny i ligniny), które mogą działać hamująco na wzrost roślin znajdujących się w pobliżu, a nawet mogą je zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki bąbel kują przycinam 1 raz w tygodniu jedynie mały Heniek słabo rośnie , ale to z powodu podłoża za gruby żwirek

Postaraj się o test Fe2+. Często czynnikiem ograniczającym dla Heńka jest niedobór żelaza.Zresztą spotkałem opinię kilku rośliniarzy , że właśnie tym testem można monitorować całe mikro w zbiorniku na zasadzie test Fe2+ w normie jest w porządku z pozostałym mikro.Dawkę trzeba ustalić pod konkretny zbiornik bo inaczej cała nadwyżka zostanie zagospodarowana przez glony.( 0.1-O,5 ppm ).

Allelopatia-w akwarystyce tym terminem określa się -(wojnę chemiczną między roślinami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Roślinki bąbel kują przycinam 1 raz w tygodniu jedynie mały Heniek słabo rośnie , ale to z powodu podłoża za gruby żwirek

Postaraj się o test Fe2+. Często czynnikiem ograniczającym dla Heńka jest niedobór żelaza.Zresztą spotkałem opinię kilku rośliniarzy , że właśnie tym testem można monitorować całe mikro w zbiorniku na zasadzie test Fe2+ w normie jest w porządku z pozostałym mikro.Dawkę trzeba ustalić pod konkretny zbiornik bo inaczej cała nadwyżka zostanie zagospodarowana przez glony.( 0.1-O,5 ppm ).

Allelopatia-w akwarystyce tym terminem określa się -(wojnę chemiczną między roślinami).

Dzięki za podpowiedź pewnie to i słuszna myśl ale postawiłem na potas i tu chyba był problem bo po paru dniach jest zauważalna poprawa

 

Pozdrawiam. :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...