Skocz do zawartości

126L Ogólne


marekvip10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze w akwarium są sztuczne roślinki , wiem że to źle ale u mnie w rejonie jest ciężko z roślinkami a po drugie nie chciałem wydawać za dużo kasy na pierwszy raz (co2 i specjalistyczne oświetlenie). Z żywymi roślinkami pomyśle w 375 litrów które kupie nie długo.

 

Sprzęt :

Filtr HBL-301 z ceramiką i gąbką.

Filtr JP-022F (do usunięcia)

Filtr HW-302

Grzałka 150W Aleas

Napowietrzacz AP-9800

2x Termometr

 

Roślinki:

5X Sztuczne :oops:

1X Gałęzatka

 

Obsada :

1+2 Prętnik Karłowaty

1+2 Molinezja czarna

1+2 Gupik

6xKirys albinos

10xNeon innesa

1xZbrojik niebieski

 

Oświetlenie 1x18W T8

 

Woda nie jest mętna to wina aparatu.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te roślinki nie są za dobre do takiego tla ;( Poza tym ten leżący bambus może się rozwarstwić...

 

Sztuczne są 'pe' Kup normalne roślinki na start nawet z allegro bo jeszcze nie jest tak tragiczna pogoda która uniemożliwiałaby wysyłkę.

 

Oświetlenie będzie za słabe jak dojdą roślinki :zamieszany: trzeba nad nim pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sztuczne są takie sobie ale w sumie nie jest źle .

Nie widzę przed tobą i twoimi zbiornikami żadnej przyszłości... Z takim podejściem..Szukasz rad czy chciałeś się po prostu pochwalić? Jak to 2 to nie ma czym :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie ;) Już wiele osób poznalem, które już niedlugo podobno zakupią większe, czy lepsze akwarium, a na razie mają takie. Zgadnij jak ich się losy zawsze toczyly ;P

Zostawiały te większe a likwidowały te mniejsze i popełniały błędy kosztem tych większych zbiorników przy których miały więcej roboty?

 

W pozostałych akwa mam roślinki żywe które zamówiłem ten baniak zrobię też w żywych ale później , nie mówiłem że zostawię sztuczne na stałe tylko na jakiś czas.

To na co jeszcze czekasz ? Do roboty a nie później :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi roślina to nie wiem po co wogule pokazywałes ten baniak:/

Mówisz że nie chcesz sie wykosztowac a ile za rosliny dales?50zł?

za tyle wystawilbyś w gieldzie ogloszenie i ktos by ci przyslał paczke z roślinami z przycinki choćby te 5 gatunkow roslin i by było dobrze a takto niee ma co komentowac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie musisz mieć te sztuczne roślinki to chociaż je jakoś zakomponuj ładnie. Są rozrzucone po całym akwarium. Zrób z nich jakąś kompozycje z lewej strony akwarium a środkową wypełnij jakimś większym korzeniem. Te kamienie też jakoś tu nie pasują ( jak chcesz moge ci wysłać kilka piscji bo mi światełko dla innych roślin zabierają i w kuble lądują [ps. u ciebie nie będzie tego problemu]). A skoro nie chciałeś inwestować w rośliny i światło to mogłeś przecież zrobić sobie piękny zbiorniczek BW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie musisz mieć te sztuczne roślinki to chociaż je jakoś zakomponuj ładnie. Są rozrzucone po całym akwarium. Zrób z nich jakąś kompozycje z lewej strony akwarium

Zaraz dostanę oczopląsu. Niech wyrzuci ten plastik albo zamknie temat, bo nie ma tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie musisz mieć te sztuczne roślinki to chociaż je jakoś zakomponuj ładnie. Są rozrzucone po całym akwarium. Zrób z nich jakąś kompozycje z lewej strony akwarium

Zaraz dostanę oczopląsu. Niech wyrzuci ten plastik albo zamknie temat, bo nie ma tematu!

Są gusta i guściki (są i tacy co wolą sztuczne zielsko widocznie). Więc zamiast pisać żeby zlikwidował temat to chyba lepiej coś doradzić. Chyba będzie bardzie to konstruktywne od - "Niech wyrzuci ten plastik albo zamknie temat" - Nie sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sztuczne są takie sobie ale w sumie nie jest źle .

Nie widzę przed tobą i twoimi zbiornikami żadnej przyszłości... Z takim podejściem..Szukasz rad czy chciałeś się po prostu pochwalić? Jak to 2 to nie ma czym :zamieszany:

Zaraz dostanę oczopląsu. Niech wyrzuci ten plastik albo zamknie temat, bo nie ma tematu!

To jest ta twoja rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to:

 

Te roślinki nie są za dobre do takiego tla ;( Poza tym ten leżący bambus może się rozwarstwić...

 

Sztuczne są 'pe' Kup normalne roślinki na start nawet z allegro bo jeszcze nie jest tak tragiczna pogoda która uniemożliwiałaby wysyłkę.

 

Oświetlenie będzie za słabe jak dojdą roślinki :zamieszany: trzeba nad nim pomyśleć.

 

Woda taka mętna czy fotki nie wyszły?

Naucz się czytać a później pisz. Nie popieram nie popierałem i nie będę tolerował sztucznych roślin, mętnej wody, braku aranżacji i braku zapału. Coś nie tak napisałem i źle to określiłem? Nikt nie powinien iść w tym kierunku dlatego zadaje się pytania typu co zmienić itp. A jak ktoś udziela odpowiedzi że wie ale zrobi to kiedyś tam indziej bo teraz nie i jest dobrze jak jest więc nie ma sensu się produkować. Dziękuję :)

 

A ty co mu radzisz? Dokupić plastiku czy posadzić rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o naukę czytania ze zrozumieniem to zanim coś odpowiesz typu

Sztuczne są 'pe' Kup normalne roślinki na start nawet z allegro bo jeszcze nie jest tak tragiczna pogoda która uniemożliwiałaby wysyłkę.

 

Oświetlenie będzie za słabe jak dojdą roślinki :zamieszany: trzeba nad nim pomyśleć.

A kolega napisał na samym początku

Po pierwsze w akwarium są sztuczne roślinki , wiem że to źle ale u mnie w rejonie jest ciężko z roślinkami a po drugie nie chciałem wydawać za dużo kasy na pierwszy raz

to pomyśl ok?

 

Jeżeli che sztuczne to niech ma. A dla czego nie? Nauczy się i może kiedyś zafascynuje go prawdziwa natura. Usuwanie tematu nic nie da a tym bardziej stwierdzenia typu

Niech wyrzuci ten plastik albo zamknie temat, bo nie ma tematu!

.

 

A jeżeli chodzi ci o odpowiedź na twoje pytanie to jakbyś zauważył proponuje wysyłkę Piscji żeby cokolwiek pomóc. Jeżeli masz ochotę dalej dyskutować zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki. Widocznie wiesz lepiej. To znaczy się znasz to znaczy że akwa da radę i te większe które planuje. Ważne że nie ma wstydu wstawiać swojego akwa i pisze że roślinki będą w większym a te "zostawi w spokoju". Ma rację tak?Ile kosztuje pakiet roślina na start? 15 zł? Może wygadaj się najpierw tu co?:

viewtopic.php?f=33&t=34365&st=0&sk=t&sd=a&start=100

 

 

"To jest ta twoja rada?"

 

Tak to jest moja rada bo i mi ktoś w drastyczny sposób wyjaśnił na początku jak należy dbać o akwarium i jak można z niego zrobić coś cudownego. Chcesz kogoś głaskać i szeptać do ucha że jest ok i drobnymi kroczkami... Przestań, Trzeba czytać, słuchać, oglądać i zauważysz jakie to wszystko jest piękne i tajemnicze i w ten sposób się zarazisz. Nie pakując pistie do plastików.

 

Na razie akwarium to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie akwarium to dno.

Z tym się zgodzę i trzeba coś z tym zrobić. Na pewno nie zamykać temat bo:

mi ktoś w drastyczny sposób wyjaśnił na początku jak należy dbać o akwarium i jak można z niego zrobić coś cudownego.

PS. Wysoka samoocena tak drugą stroną, chyba trochę za wysoka nie sądzsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to:

 

Te roślinki nie są za dobre do takiego tla ;( Poza tym ten leżący bambus może się rozwarstwić...

 

Sztuczne są 'pe' Kup normalne roślinki na start nawet z allegro bo jeszcze nie jest tak tragiczna pogoda która uniemożliwiałaby wysyłkę.

 

Oświetlenie będzie za słabe jak dojdą roślinki :zamieszany: trzeba nad nim pomyśleć.

 

Woda taka mętna czy fotki nie wyszły?

Naucz się czytać a później pisz. Nie popieram nie popierałem i nie będę tolerował sztucznych roślin, mętnej wody, braku aranżacji i braku zapału. Coś nie tak napisałem i źle to określiłem? Nikt nie powinien iść w tym kierunku dlatego zadaje się pytania typu co zmienić itp. A jak ktoś udziela odpowiedzi że wie ale zrobi to kiedyś tam indziej bo teraz nie i jest dobrze jak jest więc nie ma sensu się produkować. Dziękuję :)

 

A ty co mu radzisz? Dokupić plastiku czy posadzić rośliny?

 

Naucz się czytać nie mam mętnej wody tylko aparat kijowy napisałem to w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecę takie zestawy:

http://allegro.pl/maly-zestaw-roslin-ak ... 93779.html

http://allegro.pl/fantastyczny-zestaw-r ... 19613.html

http://allegro.pl/super-zestaw-roslin-4 ... 89917.html

http://allegro.pl/zestaw-mchow-8-gatunk ... 72209.html

Nie wszystko co prawda odpowiada do pierwszego obsadzenia ale pisząc do sprzedawcy mozna wymienić wymagające rośliny na mniej wymagające. Do tego oświetlenie i na początek powinno starczyć.

 

Naucz się czytać nie mam mętnej wody tylko aparat kijowy napisałem to w pierwszym poście.

Dzięki. Jest edit. I jaka twoja decyzja?

 

 

PS. Wysoka samoocena tak drugą stroną, chyba trochę za wysoka nie sądzsz?

Nie oceniam, ciągle do tego dążę :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...