Skocz do zawartości

Czy Labeo bicolor może zabijać inne rybki w akwarium?


Gosia0889
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim 350L akwarium posiadam Labeo bicolor (dług.ok 10cm) który dzieli akwarium z różnymi gatunkami rybek (glonojad, labeo albinos, molinezje białe, czarne i żaglopłetwe, kiryski, gupiki, platki, neon innesa i czarny, bystrzyk barwny, zwinnik blehera, danio lamparci, gurami, mieczyki, rozbora klinowa, Cierniooczek Kuhla). Kilka dni temu zauważyłam na dnie akwarium jednego zwinnika blehera z dziura w brzuchu. Któraś z rybek lub ślimak Helenka wyjadł wnętrzności tej rybki;/ w kolejnych dniach padły mi pojedyncze osobniki platka, bystrzyk barwny i danio (te były nie naruszone) i cierniooczek kuhla (który był w połowie zjedzony). Rybki te padły lub zostały zabite w ciągu 2 dni. Czytałam w internecie ze taki labeo bicolor może być agresywny dla rybek swojego gatunku a także dla innych z czerwonymi płetwami lub gryzącymi się kolorami. Pytanie moje brzmi: czy jest prawdopodobieństwo, że labeo którego posiadam zabił wszystkie te pojedyncze osobniki? Po tych dziwnych sytuacjach przeniosłam labeo do oddzielnego zbiornika i od 2dni nie padła żadna rybka. Czy to zbieg okoliczności czy też labeo ma coś wspólnego ze śmiercią pojedynczych osobników? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to labeo to na 100% nie wiem. Ale wiesz...masz prawdopodobnie spory młyn w akwarium więc pewnie któraś ryba powiedziała DOŚĆ, MUSZE ZROBIĆ SOBIE WIĘCEJ MIEJSCA ;) . Kiedyś u kumpla labeo było agresywne wobec innych ryb.

 

 

A może po prostu ryby ci chorują. Ryba z dziurą w brzuchu mogła być chora i zdechła, a inne ryby po prostu się nią pożywiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiam się czy oddać tego labeo do zooligicznego. Wpuściłam go raz jeszcze do głównego zbiornika i przekonamy się czy przez następne dni coś będzie nie tak. Chorobę raczej wykluczam, gdyż były to pojedyncze osobniki z różnych gatunków. Choroba raczej powodowałaby padnięcie kilka sztuk któregoś z gatunku. Poobserwuję labeo jeszcze przez kilka dni i się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Labeo Bicolor jest bardzo agresywny dla swoich pobratyńców - szczególnie pobudzająco działa na niego czerwony kolor.

Z tego powodu nie nadaje się do hodowli z rybami o barwie pomarańczowej lub czerwonej (tym bardziej mniejszymi od niego), które nieustannie atakuje i męczy. Twój grubowarg jest, sądząc po wielkości dorosły a agresja u tych ryb rośnie z wiekiem. Moim zdaniem to on zabija twoje ryby tym bardziej że wszystkie mają jakieś czerwone lub pomarańczowe akcenty w ubarwieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...