Jump to content

Swietlowka t8 30W 90cm 6500k a dławik magn 1x40W

kukiz18
 Share

Recommended Posts

Witajcie, jak w temacie, czy mogę podłączyć dławik magnetyczny 40W do świetlowki 30W? czy to skróci żywotność świetlówki? czy spali się zaraz po uruchomieniu?

Już sprawdziłem, nie spaliła się ale dławik jakos dość głośno buczy, nie wiem czy ten typ tak ma czy coś jest nie tak?

Witajcie, jak w temacie, czy mogę podłączyć dławik magnetyczny 40W do świetlowki 30W? czy to skróci żywotność świetlówki? czy spali się zaraz po uruchomieniu?

Już sprawdziłem, nie spaliła się ale dławik jakos dość głośno buczy, nie wiem czy ten typ tak ma czy coś jest nie tak?

Dławik magnetyczny może być większej albo równej mocy co świetlówka,więc możesz.Grzeje się zawsze a widziałeś dławik magnetyczny ,który się nie grzeje?no buczeć jednak "głośno" nie powinien.

• 1 month later...

kurde jestes pewien? mam informacje ze kategorycznie nie moge podłączyć 40W statecznika do 30W świetlówki

Zasadniczo takie podłączenie, raczej bardziej zaszkodzi jarzeniówce niż statecznikowi. Dla przykładu, jak podłączyłem jarzeniówkę 18w pod statecznik na którym widnieje napis 28w, to po kilku minutach jarzeniówka była tak gorąca, jak zwykła żarówka starego typu i nie sposób było przytrzymać na niej rękę, a to moim zdaniem daje do myślenia.

Pozdrawiam :)