Jump to content

krzyżówka PAPUZIA + SEWERUM lub PAPUZIA + zebra

rainbow
 Share

Recommended Posts

Witam , mam pytanie do tych , którzy może się spotkali z taką sytuacją , ale od początku - znajoma ma w swoim baniaku pielęgnice sewerum , pielęgnice zebry i 1 papuzią , papuzia złożyła ikrę no i są młode , tylko pytanie kto jest ojcem ? Zarówo zebra i severum żyje w zgodzie z papugą i jakoś się skrzyżowały , czy ktoś słyszał o takich przypadkach ? młode są całe szare , kształt puska mają papuzi ale płetwy i ciało lekko wydłużone , nie takie "balonowe" jak u papug , może uda mi się zrobić zdjęcie to wstawię .

Z samcami zebry jak najbardziej możliwe jest otrzymanie narybku mieszańców p.papuzich.Bynajmniej mnie z samcami p.severum nie udało się otrzymać potomstwa,ale jest to możliwe.Tak samo z samcami p.cytrynowej.

Tu zdjęcie , prawdopodobnie krzyzówka papugi i sewerum .

To nie jest krzyżówka papuziej z sewerum,ta młoda pielęgnica jest za mało wygrzbiecona i ma inne proporcje.Ubarwienie ,które tu widać na fotce nie ma żadnego znaczenia bo i tak ryba z wiekiem się wybarwi na jeden kolor.młode p.papuzie zawsze są w pasy jak zebry czy młode sewerki.

Jeśli masz młode stawiam 99% na to że z zebrą.