Skocz do zawartości

Moja obsada do 126l


qwerty1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 80x35x45. Oświetlenie 2x18W. Filtr na razie aquael fan 2, ale zmieniam na chyba eheim pick up 2012.

W akwarium jest dużo gatunków roślin: nurzańce, kryptokoryny, lotosy, ludwigia, rogatek, bacopa i inne.

 

Rybki które aktualnie pływają u mnie w akwarium:

6 otosków

4 małe zbrojniki niebieskie

4 kiryski spiżowe

15 nenów inessa

parka mieczyków zielonych

1+2 molinezji - jeszcze tylko kilka dni

 

Mam pytanie czy mogę wpuścić 2 młode skalary lub gurami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prętniki też ładne, ale to nie to samo. A jakie musi być minimum akwarium na gurami?? Do skalarów słyszałem, że wysokie na 50cm czyli 144l wystarczy, prawda??

 

Na pewno kupię 2 kiryski. Zbrojniki na razie są małe oddam jak troszkę podrosną. Parka mieczyków ma się dobrze, kilka razy były młode więc nie wiem czy kupować jeszcze do nich samiczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurami :

-->Czekloadowy (Sphaerichthys Osphromenoides)

Długość: 5cm - 6 cm.

Harem 1+2/3

 

 

-->Dwuplamisty (Trichogaster trichopterus)

Długość: Samiec ok. 12 cm. Samica ok. 10 cm

Harem 1+2/3

 

 

-->Mozaikowy (Trichogaster leeri)

Długość: Osiąga długość 10-12 cm.

Harem 1+2/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostało mi kupić skalary. Chciałbym mieć parkę, ale młodych się nie da odróżnić, a nie mam kasy na kupowanie dorosłej parki za 50zł.

Czytałem też, że skalary same dobierają się w pary. Więc mam pytane czy aby mieć parkę skalarów to muszę pójść do zoologicznego i kupić powiedzmy 5-6 młodych skalarów i jak 2 z nich dobiorą się w parę to pozostałe odsprzedać?? Czy jest inny sposób?

 

Które są najmniej wymagające??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...