Skocz do zawartości

Ikra karasia


myangel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa karasie złote rybki kupione dla corci - są w 60l akwarium. Jestem amatorka jesli chodzi o ten temat wiec prosze o wyrozumialosc - sprzedawca mowil, ze to 2 samce. Nagle jeden samiec zrobil sie mocno gruby a drugi zaczal go gonic, poczytałam troche i oczywiscie okazało sie, ze karasie są w okresie godowym - a podobno tarło nie może się odbyć w akwarium, ze sie to rzadko zdarza (to prawda??). Mam w akwarium jedna roslinke, nie wiem jak sie nazywa. Dzis rano zobaczyłam ikre w akwarium, porozrzucana wszedzie - nie mam szans wyjecia jej, nie wiem czy jest zaplodniona nie wiem jak to rozpoznac. co robic? Ponadto samica jakas jest lekko osowiała, tak mi sie wydaje, "siedzi" przy dnie... prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze - karasie potrzebują większego akwarium. Szybko urosną.

Po drugie - co do tarcia się w akwarium, to spotkałem się z tym już kilka razy, nie wiem czy to aż takie rzadkie wydarzenie. Złożenie ikry to jedno, wyklucie się narybku i późniejsze jego wychowanie to drugie. Z tego co zaobserwowałem to ryby zjadają ikrę grzebiąc w akwarium i robią niezły bajzel.

 

 

Opisz swoje akwarium. Temperatura, filtracja....itd.

W Przypadku wszystkich karasi bardzo ważna jest filtracja i podmiany wody. Powinna być duża nadfiltracja bo karasie mocno brudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium mam Juwel rekord60 z fabrycznym wyposazeniem, temperatura 24-25 stopni naturalna nie podgrzewam bo mysle, ze taka jest ok. Wiem, ze jesli cos z tej ikry sie wykluje nie zatrzymam rybek. Czesc ikry została zjedzona, część samiec chce zjeśc ale nie może bo mocno przyklejona. Woda nie jest mocno brudna, jakoś jak miałam welonki kiedyś bardziej brudziły, te nie robią specjalnego syfu, raczej kulturalnie się zachowują. ;) Słyszałam, że dla jednego karasia to 40l, wiec 60 na dwa to za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu temat o karasiach: viewtopic.php?f=2&t=15056 , http://www.superakwarium.pl/welon-welon ... id752.html

 

Poczytaj jeśli masz czas.

 

Według Twoich danych, masz i tak o 20 litrów za małe akwarium.

 

Sprzęt z zestawów przeważnie nie jest zbyt dobry. A na pewno nie filtracja. Wodą może i jest klarowna, ale po jakimś czasie ryby zaczną się truć azotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linki, już wczesniej je przegladalam. W róznych miejscach piszą co innego - dodam tylko, że sprzedawca w sklepie sprzedał mi dwa karasie i akwarium do nich 12l, nie kula, w formie walca twierdzac ze jest to ok dla takich dwóch rybek. Przyniosłam to do domu, wpuscilam rybki i jakos mi to nie pasowało, kupiłam wieksze po 3 dniach bo mialam wrazenie, ze sie mecza te ryby, te 60l myslalam, ze bedzie ok, niestety nie mam miejsca i czasu tez na wieksze akwarium. Czy to znaczy ze lepiej byłoby sie pozbyc Suzie i Shermana ;) i wpuscic tam cos innego? Corcia wolala miec zlote rybki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz córce kupić harem bojownika (no 1 samca i 3 samice) i uwierz że też będzie świetnie wyglądało. Możesz kupić np. zmienniaki plamiste. Jak pojawią się pierwsze młode to córka szybko zapomni o welonach. Na początek proponował bym właśnie te ryby. Są mało wymagające, a akwarium jest dla nich odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady - w takim ukladzie będę mysleć o innej obsadzie, to są jej pierwsze rybki no ale nie jestem za tym, zeby meczyc zwierzeta. Czy te 60l to tylko dla 4 takich raczej niezbyt wielkich rybek jak bojowniki? Czy moge wpuscic cos tam jeszcze? Ile max. rybek moge miec w takim akwarium?

 

A co z ta samicą karasia? Nadal lekko osowiała, to normalne po tarle? Je normalnie ale jakas taka spokojna dziwnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...