Skocz do zawartości

200l pierwsze prawdziwe akwarium


Gozi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No więc tak. Posiadam niewielkie akwarium (ok.50l) które, jak i cały "osprzęt" w nim jest starsze ode mnie. Żyją sobie w nim takie rybki jak: 3 mieczyki (samiec+2samiczki), 3 molinezje (ten sam schemat), kirysek, "dorodny" skalar, i glonojad (czyli zbrojnik niebieski tak ?:P ok. 20cm). No i wszystko pięknie, żyją sobie, rozmnażają się, ale co to za życie w takich warunkach. Więc jako, że zbliżają się święta postanowiłem zrobić im prezent (i sobie też), nowy baniaczek. Padło na 200l :). No ale dobra, przejdźmy do rzeczy, trochę już poczytałem, trochę mi się rozjaśniło coś, i coś pomieszało, dlatego piszę do was drodzy znawcy ;).

 

Jeśli chodzi o obsadę to te rybki zostają na pewno, i chciałbym coś dokupić czyli wyglądałoby to tak:

3 mieczyki (samiec+2samiczki)

3 molinezje (jak wyżej)

parka skalarów

parka zbrojników

4-5 kirysków

20-30 szt. ?? Neon Innesa

Pielęgniczka kakadu (samiec+2 samiczki)

 

No i na chwilę obecną nic innego nie przychodzi mi do głowy. Wszelkie propozycje mile widziane :)

 

Ale skoro już do was pisze, chciałbym się jeszcze poradzić.

Filtr, (facet w sklepie mówił mi o wewnętrznych, ale do mnie przemawiają na taki zbiornik zew.). Za dużo pieniędzy nie mam, uzbieranie na samo akwarium zajęło mi dużo czasu ;P. Myślę nad JBL Cristal Profi e900, cenowo jeszcze jakoś bym wyrobił, a sam sprzęt chyba zły nie jest ? I czy do tego jeszcze jakiś wewnętrzny by się przydał, czy to wystarczy (napowietrzacz jakiś posiadam) ?

 

O roślinki na razie nie pytam bo nie mam o nich na chwilę obecną pojęcia, ale na pewno jeszcze was pomęczę troszkę ;)

 

Jeśli komuś się chciało czytać te moje wypociny i jeszcze mi pomoże to wielkie dzięki i chwała mu za to :P

 

Pozdrawiam Kamil ;)

 

Edit :

 

Cholercia po dodaniu tematu zobaczyłem że to dział do 180l :/ niech admin/moderator przeniesie jak może :P Wybaczcie kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi się nasuwa na myśl,to że nie masz zbrojników niebieskich,a lamparcie(gibbicepsy)ew.plecostomusy i nie nadają się do tego zbiornika.

Następne Twoje pytanie:filtr?

Mam JBL e 900 w 300L i dobrze się sprawuje,choć mógłby być 1500,ale do Twojego akwa spokojnie wystarczy 900,bez dodatków.

 

Obsada Ok.poza zbrojnikami(niebieskie nie mają 20cm) i kirysami-zamist 4-5daj 6-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mi się nasuwa na myśl,to że nie masz zbrojników niebieskich,a lamparcie(gibbicepsy)ew.plecostomusy i

No właśnie... Dobrze, że tu napisałem bo pewnie bym się sam tego nie dowiedział, i wpuściłbym do niego mniejszego samca zbrojnika niebieskiego (na 100%). Ogólnie czytając teraz o nim stwierdzam, że nieźle się męczył przez te lata, (bo jak go zakupiłem był nie dużo większy od paznokcia) w mojej "kałuży". No i dorósł do tych ok 20 cm, i stanął w miejscu, możliwe że przez nie odpowiednie warunki "skarłowaciał" ? Więc myślę, że przeprowadzka do 200 l dobrze mu zrobi, a później będę się martwił bo nie znam osoby której mógłbym go oddać. Szkoda gościa bo to mój ulubieniec. :P Dzięki za pomoc ;)

 

Zastanawiam się jeszcze nad neonkami, może z nich zrezygnować i zamiast nich dać jeszcze z 2 inne gatunki pielęgniczek (samiec+2 samiczki), czy będą one walczyć między sobą ?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...