Skocz do zawartości

Dlaczego piasek z akwa śmierdzi mółem??


bady111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ci śmierdzi na pewno kupkami tych wszystkich rybek :kwiaty:

Zmień obsadę, czyli oddaj gdzieś te parę rybek, a dokup więcej do stadnych. Poza tym często odmulaj żwirek lub zbieraj jego górną warstwę i wygotuj, a następnie (ostygnięty!) żwirek polóż na dawne miejsce, to powinno pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu za dużo rybek (nie chodzi o parki rybek, tylko o kilka gatunków), a każda robi kupę :D może też je mniej troszkę karm i odmulaj dno, żeby nie gromadziły się tam odchody.

Nie jestem pewien, czy wygotowywanie części podłoża coś da... można ,,uświnić'' porządnie akwarium, więc lepiej poodmulaj trochę, powinno pomóc. Ewentualnie, jeżeli ten piasek jest jakiś zbyt drobny, to zmień go na żwirek, najlepiej 3-4 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azot ma bardzo specyficzny zapach... już się go nawąchałem... nie jest miło w większym stężeniu...

Wytwarza się przy każdym rozkładzie materii, nie tyko świderek, czy gupików.

Jest to zdecydowanie za drobny piasek, chyba powinieneś go zmienić. Ewentualnie próbuj z częstszym odmulaniem.

P.S. Dla roślin taki piasek nie jest najlepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś powiedzieć o jej korzeniach? Może też gniły...

Wszystko w tym piasku gnije i dlatego śmierdzi. Nic nie zaszkodzi, jeżeli troszkę poruszysz częścią podłoża, pomoże to zebrać więcej śmieci z dna.

Chyba najlepiej będzie, jeżeli wymienisz ten piasek. Jeżeli tak się podoba, to może go gdzieś wysyp i później będzie możliwość, kiedyś go wykorzystać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piasek i żwirek 1/3 akwarium to piasek w najwyższych punktach będzie go około 5-6cm a najniższych 2-3cm (śmierdzi wszędzie) żwirku jest około 3cm i z nim jest wszystko ok. Zaraz pokaże foto

 

 

 

http://w782.wrzuta.pl/obraz/3DZfX1w0bbz/20111206001 tak wygląda podłoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...