Jump to content

[54l] zmiana planów xp jednak nie tanganika...

lilkaxx4
 Share

Recommended Posts

Witam :D

Prawdopodobnie pragnę (nie do końca bo nie jest zbyt ciekawe ;/ ) przedstawić moje akwarium, które przeszło niewyobrażalną masę zmian w ciągu ok. 3miesięcy xp (było wszystko chyba robione xp oczywiście bez rybek, ponieważ zakupiłam je niedawno).

To trochę danych o akwa ;)

wymiary

60x30x30

rośliny ,

mech jawajski

mieszkańcy

6x kirysek panda, 4 mieczyki, 4 "g ł upiki" (sprzedawca w zoologicznym nazwę pomylił :D )

i kilka nieproszonych gości czyli ślimaki :zamieszany:

oświetlenie

świetlówka z pokrywy diversy ale niestety nic na niej nie pisze :/ ale daje link może ktoś mi powie czy dobre oświetlenie http://www.diversa.info.pl/prod_401_pok ... 60x30.html

filtr

biofilter fs-80

Przepraszam za jakość zdjęć... jutro spróbuje zrobić lepsze ;p

post-7713-13685166551751_thumb.jpg

Ale lipa...ech...

Ale lipny post ech

Co do akwarium: za pało piasku(zastanowił bym się nad czarnym bazaltem zamiast piasku), za mało roślin(tylko sam mech :zamieszany: ), zwiększyłbym oświetlenie, wyłączył napowietrzacz z filtra, przykleił tło do tylnej szyby, wyprostował tą grzałkę z tyłu, co do obsady to się nie znam :D

czarny bazalt też miałam w zamiarze ale nie wiem czy kiryski by się dobrze przy nim czuły i nie uszkodziłyby sb wąsików...

z oświetleniem jest mały problem,bo w tej pokrywie nie ma zbytnio miejsca na drugą świetlówkę a poza tym się na tym zbytnio nie znam , więc musiałby mi ktoś pomóc :/ ,

napowietrzacz filtra tymczasowo jest włączony żeby tafla wody była w ruchu bo pojawił się taki jakby biały osad :roll:

grzałka musi być przechylona, ponieważ nie mieści się na prost... jak jest prosto to dolna część jest zasypana piaskiem ;p

Przecież to akwarium jest rewelacyjne!

Nie dosypuj piachu, a jedyne rośliny, które mają tutaj być poza mchami, to pistia/ limnobium/ ceratopteris

Z ryb stado neonów simulansów, kiryski panda i smuklenie/ pielęgniczki (proponuje ramireza)

Jak dodasz bazalt, to uwierz mi, że użyje tego, że świece się na zielono i dam Ci bana na stałe :P

Osobiście jako wielki fan piaszczystego podłoża zrobiłbym podsypkę z jakiegoś żyznego podłoża choćby z ziemi ogrodowej dosypał ze 2-4 litry piasku dołożył jakieś microsorium w kąt (można zakryć grzałkę ew filtr) oddał mieczyki , zostawił tylko kiryski i dokupił bym, pielęgniczki ramireza jeżeli nie lubisz neonków.. a jeżeli już kupisz neonki to tak z 8 szt. wtedy są mniej pewne terytorium ( nie widza się wszędzie ) i pływają w ławicy.

"Pokaż teraz akwa ;)"

Na razie nic się nie zmieniło tyle, że mech minimalnie urósł i się trochę przybrudził :) (ale to się posprząta xp), więc nie ma potrzeby wstawiania zdjęć ;p

Mam nadzieję, iż dobrze zrozumiałam to przesłanie xp

"Za mało piasku"

Już został dosypany xp

"Za mało roślin"

Do zoologa nie dowieźli, wiec nie mam skąd wykminić ;p

"za małe akwa na Mieczyki"

Wiem o tym xp muszę je właśnie oddać :)

tylko nie wiem kiedy w zoologicznym będę ;)

Jakie ryby zamiast mieczyków?