Skocz do zawartości

Obsada [120l]


Paweleek2301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za jakiś czas a dokładnie za dwa i pół tygodnia będę miał baniaczek 120l (100x30x40) i chciałem zapytać o obsadę do niego :)

Mam akwarium 60l (przerybione :( ) To 60l jest moim pierwszym akwarium wiec nie krzyczcie bardzo za obsadę ;)

4x kirysek pstry

1+1 gupik

8x neon inessa

1x płatka

2x dorosła samica molinezji złotej + 3x mała samica molinezji złotej + na razie widziałem 2 malutkie molinezje złote

1x molinezja czarna (samiec)

1x RC + 1x krewetka filtrująca

1x ślimak Neritina natalensis chyba

Mam jeszcze kotnik 15l w którym mam około 30 malutkich (tygodniowych) gopików i nie mam pojęcia co z nimi zrobić :(

W sklepie nie przyjmują, nie znam nikogo kto ma akwa i chciałby gupiki, chyba wystawie na internet, może ktoś się zgłosi.

 

60l najprawdopodobniej zostanie i chciałbym tam zostawić 6 max 8 rybek z tej obsady która już tam jest.

W 120l chciałbym jedna dużą ławice np neonków, mam już 8 to dokupię około 20 i myślę ze będzie ok i trzeba coś wybrać z tego co już mam bo nie mam z tymi rybkami co zrobić a do kibla nie spuszczę!

 

Czekam na wszelkie propozycje

Mam nadzieje ze pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za off topic

Widzę ze wszyscy maja mój problem głęboko w D...

Czy coś źle napisałem? Raczej nie bo regulamin czytałem 2 razy pisze chyba w miarę jasno o co mi chodzi!

Czyżby nikt nie znal odpowiedzi na moje pytania?? Raczej wątpię bo obejrzałem forum i wiem ze są osoby które się dobrze znają na rzeczy.

Wiem ze mam jeszcze czas ale chciałbym kupować powoli to co będzie mi potrzebne a nie potem na raz wydać nie wiadomo jaka sumę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsady nawet fajne, podobają mi się tylko zamiast tych neonków zielonych w 120l to może coś innego? Inessa tez już mam w 60 litrach.

Chciałbym mieć właśnie jakąś większa ławicę wiec co byście proponowali zamiast tych neonków zielonych a zamiast kirysków pstrych mogą być kiryski spiżowe w 120l? A w 60 litrach zamiast pand mogą być pstre? Bo pandy nie bardzo mi się podobają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dało by rade dać 6x pstre i 6x spiżowe do 120l? Dodam ze zbiornik ma 100x30x40 czyli dno nawet duże

Bardzo mi się podobają te dwie odmiany jeżeli chodzi o kiryski reszta jakoś mniej, ale do 60l będą pandy bo jednak bardziej mi się podobają niż pigmeje, chyba ze jakieś inne rybki denne które będą pasować do 60l?

 

Czekam na propozycje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :)

Mam taki mały problem, a mianowicie:

Pojawiły mi się okrzemki w 120l (100x30x40h) i wiem ze na te glony dobre są Otoski i moje pytanie brzmi:

Czy do takiej obsady (przewidywanej do tego zbiornika bo na razie dojrzewa 5 dzień):

6-8x kirysek pstry

około 20x neon inessa

8x molinezja złota w tym 4 małe + 1x black molly (samiec) dodam ze jest sam reszta to samice jeżeli chodzi o molinezje

mogę dodać kilka otoskow? (jak tak to ile?) A może krewetki? Chociaż krewetek to nie bardzo bo trochę za szybko się mnożą

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...