Skocz do zawartości

Żółwiki wodno-lądowe


Klaudiadam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj ciocia sprawiła mi prezent na mikołaja i przywiozła 2 żółwiki wodno-lądowe. Zastanawiam się jednak jaki gatunek itp.

Warunki:

- akwa 10l (tymczasowe[wiem, że o wiele za małe], za 2 tyg. tata przyjedzie i pojedziemy kupić większe)

- temperatura wody - 27C

- ile wody - jakieś 5cm

- jedna mała wysepka zrobiona z kamienia i obsypana dookoła żwirkiem + małe podwyższenie obok kamienia z innego kamienia zanurzonego w wodzie na głębokość 1,5 cm

- grzałka jak do zwykłego akwarium akwarium dla rybek

- światło z lampki biurowej (diody)

 

Jedzenie:

- suszone skorupiaki

- karma z tropicala (będę karmić sporadycznie, bo czytałam, że lepiej z takimi nie przesadzać)

- roślinki z akwarium (i tu pytanie, czy od razu jakąś tam wsadzić?)

 

Zdjęcia(przepraszam za kiepską jakość, ale z aparatem jak zwykle nie mogę dojść końca, a także proszę o pomoc w rozpoznaniu gatunku, bo nie wiem, a dodatkowo obydwa się od siebie różnią i w zoologicznym ponoć mówiono, że to jakieś miniaturki,ale nie wiem, bo raz tak było z królikiem u mojej cioci i później urósł do 4kg):

- żółwik nr. 1:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

- żółwik nr. 2:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak długo je masz. Według mnie to stres albo może być też tak, że jak jest zimno, a ledy nie dają tyle ciepła co lampa solarowa czy jakoś tak to one próbują się ogrzać czy coś takiego. U mnie w szkole dwa czerwonolice raz pływają, a raz siedzą cały dzień na kamlocie i nic ich nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od dzisiaj, może faktycznie to stres... No cóż. Czas pokaże. Drugi żółwik(Julia) ma się świetnie i sobie od czasu do czasu pływa(ciągle jednak wpływa za grzałkę, nie wiem co w niej widzi xD). Temperatura wody jest dobra? Przybliżę może nieco lampkę, bo dość wysoko jest i może to coś da (taki eksperyment).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prócz tej lampki to na razie niczego nie mam. Żółwiki już trochę się dzisiaj ożywiły (a przynajmniej Julia, bo Romeo coś się rusza, ale niewiele, raczej woli siedzieć w jednym miejscu z zamkniętymi oczami) i rano jak wrzuciłam im 2 suszone robaczki to został teraz jeden. Chciałam wybrać się dzisiaj do potoku na żyjątka wodne, ale spadł śnieg i raczej niczego nie wyłowię przy takich warunkach. Można im dawać rozmrożonego solowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.............

 

 

Poczytaj bo mimo wszystkiego żółwie to nie taka łatwa sprawa.

 

Złamanie regulaminu.

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

Ostrzeżenie.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U moich żółwi zaszło kilka zmian:

- kupiłam większy zbiornik (długość 40, szerokość 30, wysokość 15),

- przybyły jeszcze 2 żółwiki (ostatnie-więcej nie kupuję, a mam już więc: Romea, Julie, Tristana i Izoldę :]),

- kupiłam mrożonego solowca,

- do wody dałam tzw. "wapno pokarmowo-kondycyjne",

 

3 żółwie są zdrowe i dobrze jedzą, ale jeden niestety nie... Romeo. Siedzi od początku w jednym miejscu z ciągle zamkniętymi oczami (pisałam już o tym wcześniej), a ożywa nieco dopiero jak się go wsadzi do wody... I jeszcze jedno pytanko - jak można urządzić maluchom takie terra? Bo nie mam nic innego prócz żwirku, większych kamyczków i jednego kamienia, który służy jako wysepka (obsypany żwirkiem). Jestem otwarta na wszelką krytykę, bo dzięki temu będę wiedziała co i jak zrobić :]

 

PS:

Zapomniałam dodać, że Romeo ma krzywicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Na jednego żółwia przypada terrarium CONAJMNIEJ 150cm x 50cm. Co ty sobie w ogóle wyobrażasz, mając tyle żółwi ? Każdy żółw w wieku dorosłym osiagnie ok/ponad 30 cm długości skorupy. Radzę Ci jak najszybciej oddać żółwie, bo tylko cierpią.

2. Żeby miały ląd, to terrarium trzeba dokleić szybę, na wysokości jego połowy.

3. Ilość wody, a być taka, że by zakryła całego żółwia.

 

Widzę, że taka sama sytuacja, jak u 90% ludzi. Najpierw kupuje, potem mysli czyta, i pyta : "co mam robić "...

 

Współczuje biedakom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...