Jump to content
Sign in to follow this  
zuzi xD

Czym karmić moje zwierzątka????

Recommended Posts

Mam do was jeszce jedno pytanie. Moje gupiki nie chcą jeśc swojej karmy,którą pani w zoologicznym kazała mi karmic moją żabke(karlika szponiastego)

Czym karmić moje gupiki żeby to nie zaszkodziło mojej żabce i ampularii(ślimakowi).do tej pory karmiłam je Ichito-vit... z firmy tropical.

Czy żabki potrzebują jakiegoś innego jedzenia niż jedzenie dla ryb???

Ja tez mam zabke i karmie ryby normalnym pokarmem (platki) a zaba jak cos leci jej kola nosa to zje a jak nie to wybiera z dna albo rosliny podjada :P

Słyszałam że dobra dla karlika szponiastego dobra jest ochotka.Czy ta karma nie zaszkodzi gupikom i gdzie ja moge zakupić?

Można ją kupić w sklepie zoologicznym lub wędkarskim,a co do rybek to znalazłam taki tekst w wikipedi:

"Ochotka - popularna nazwa larw owadów z rodziny ochotkowatych. Larwy długości kilkunastu milimetrów, w kolorze czerwonym. Powszechnie spotykane w handlu jako pokarm ryb akwariowych.Często uważane za pokarm niebezpieczny dla zdrowia ryb. Ochotkowate są przystosowane do zamieszkiwania miejsc z ograniczoną obecnością tlenu w wodzie albo obszarów z wysokim zanieczyszczeniem organicznym. Pobierane z silnie zanieczyszczonych stanowisk mogą zawierać szkodliwe dla ryb substancje chemiczne."

Ryby na pewno..Ale nie wiem czy żaby...Zapytaj google..

Już się pytałam. Niektórzy uwarzają ze mogą a inni że nie.

(Jutro musze szybko kupić jaką dobrą karme ponieważ mioim rybą obecna się znudział. Powtarzam że musi też być odpowiednia dla żaby)

w praktycznie każdym sklepie zoologicznym są mrożone jak i żywe larwy ochotki oraz innego rodzaju "robaki" tj larwy komara itp. nie sadzę żeby to komukolwiek zaszkodziło. dieta moich ryb opiera sie już dość długo na larwach ochotki i jakoś nie widzę by im szkodziły -> ale poprostu wszystkie gatunki które posiadam je uwielbiają :D

a jeżeli tego nie beda chciały to zjedza to co opadnie na dno ;)

Mam nadzieję, że nie karmisz tylko ochotką, tylko, że ją dajesz raz na tydzień..? :|

Moje żabki jedzą wodzień.

Mam nadzieję, że nie karmisz tylko ochotką, tylko, że ją dajesz raz na tydzień..? :|

no czasami 2-3 razy w tygodniu. a to Twoim zdaniem źle ????

Ochotka jest tłusta i niebezpieczna... Nie jest pochwalany jako pokarm do codziennego podawania przez doświadczonych akwarystów. Może sprowadzać pasożyty i choroby układu pokarmowego rybek.

ja karmie takimi bialymi robakami jak na ryby. bocja zjada w calosci ale dla mniejszych rybek musze je pociac na kawalki

Wodzień to są takie przezroczyste robaczki, które pływają, a nie opadają na dno jak ochotka...

Kupisz w zoologicznym :)

Ja dla karlika szponiastego polecam granulki nie większe niż 3-4 mm ;)

A czy karlika szponiastego można karmić suchym pokarmem dla rybek i czy on nie zjada gupików?

Ja mojego karlika karmie tylko suchym pokarmem,ale można też dawać żywy pokarm. Żabka mi nie zjada gupików bo jest 2 razy mniejsza od nich :lol:

ale bedzie zjadać narybek tylko musi uruść

Sign in to follow this