Skocz do zawartości

Co to za skala ? Czy się nadaje do akwa ?


xpamer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daleko od domu znalazłem takie własnie łupki. Wyglądają bardzo ładnie, ale nie wiem czy by się mogły nadać do akwarium. Zamówiłem dzisiaj podłoże bazaltowe i pomyślałem ze ładnie by się to komponowało.

 

Na zdjęciach nie będzie widać właściwego koloru, ale jest to odcień ciemnej zieleni. Oczywiście mowie tu o suchym materiale. Po zlaniu woda robi się bardzo ciemno. Prawie czarny.

Pod światło widać jak się mieni delikatnym połyskiem. Ma strukturę warstwowa, wiec jest to jakiś łupek, chyba ...

 

Oto zdjęcia tegoż okazu :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo domowym sposobem jest okreslić, czy Twój kamień to wapień, czy krzemionek. Robisz tzw. test wrażliwości na kwas, czyli polewasz kamień zwykłym octem 10% Jeśli ocet na kamieniu zacznie sie pienić, czy bąbelkować, to znak, że kamień jest wapienny.

Czyli reasumując. Pieni się- nie wkładamy do akwarium.

 

Można też skorzystać z szukajki forum, do czego zapraszam w przyszłości viewtopic.php?f=7&t=36226&p=322646&hilit=ocet#p322646

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo domowym sposobem jest okreslić, czy Twój kamień to wapień, czy krzemionek. Robisz tzw. test wrażliwości na kwas, czyli polewasz kamień zwykłym octem 10% Jeśli ocet na kamieniu zacznie sie pienić, czy bąbelkować, to znak, że kamień jest wapienny.

Czyli reasumując. Pieni się- nie wkładamy do akwarium.

 

Można też skorzystać z szukajki forum, do czego zapraszam w przyszłości viewtopic.php?f=7&t=36226&p=322646&hilit=ocet#p322646

 

 

Przecież ci napisała jak...

Na 90% jest to granit. Czyli można do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie kruchy, tak że można go bez wysiłku łamać. Granit ma inna strukturę i nie jest tak miękki. Na bank nie jest to granit.

 

Naszukałem się na necie i chyba znalazłem. Łupek zielony Bałkański. Jeśli to własnie to, to do akwa się nadaje jak najbardziej.

Ale czekam ... może się ktoś więcej wypowie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...